• DOLAR
  8,3465
 • EURO
  9,6728
 • ALTIN
  504,34
 • BIST
  1,1649
Bandırmalı yaşlılar        söz dinlemiyor

Bandırmalı yaşlılar söz dinlemiyor

Balıkesir il genelinde 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma kullanım oranın yüzde 50 düşüş yaşanırken, Bandırmalı yaşlılar tüm uyarılara rağmen toplu taşıma araçlarını kullanmaya devam ediyor.

YAŞLILAR TOPLU TAŞIMADAN VAZGEÇMİYOR

Koronavirüs (Kovid-19) açısından risk grubunda yer alan 60 yaş ve üzeri vatandaşların, tüm uyarılara rağmen Bandırma’da toplu ulaşımı kullanmaya devam ettiği ortaya çıktı. Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş.’den alınan verilere göre Balıkesir il genelinde 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma kullanım oranın yüzde 50 düşüş yaşanırken, Bandırma’daki yaşlıların sayısında hiç azalma yaşanmadı. Yaşlıları uyarıları dikkate almaları konusunda uyaran Bandırma Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, rakamsal verilerle yaşananları anlattı.

BİCAN: “YAŞLILAR TOPLU TAŞIMADAN UZAK DURSUN”

Bican, “Salgından önce günde ortalama 30 bin kişi taşıdığımız süreçte 65 yaş üstü kullanım 5-6 bin civarındaydı. Uzmanların evde kalın uyarısı ve öğrencilerin ayrılmasının ardından günlük kullanım 10 bin kişiye kadar düştü. Vatandaşlarımızın duyarlığını çok önemsiyoruz. Ancak toplu ulaşım analizimizde görüyoruz ki salgın hastalık açısından risk grubundaki ileri yaşlardaki vatandaşlarımızın kullanım oranının hala 3-5 bin civarında. Sağlık her şeyden önemli. Biz her türlü dezenfekte işlemini yapıyoruz. Bütün önlemlerimize rağmen yaşlılarımızı bir kez daha uyarıyorum. Virüsten korunmak için lütfen ama lütfen toplu taşıma araçlarını çok mecbur kalmadıkça kullanmayın ve toplu alanlardan uzak durun” diye konuştu.

BALIKESİR GENELİNDE TOPLU TAŞIMA KULLANIMI YÜZDE 50 DÜŞTÜ

Diğer yandan Balıkesir genelinde 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma kullanım oranı yüzde 50 oranında düştü. Mart ayının ilk haftasında 123 bin 488 vatandaş toplu taşıma araçlarını kullanırken üçüncü haftasında ise bu oran 29 bin 752’a kadar düştü. Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş.’den alınan verilere göre Balıkesir il genelinde 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma kullanım oranın yüzde 50 düşüş yaşadı. Mart ayının ilk haftasında 65 yaş üstü 123 bin 488 vatandaş toplu taşıma araçlarını kullanırken üçüncü haftasında ise bu rakam 29 bin 752’a düştü.

Bandırma Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican

BBB BAŞKANI YILMAZ: “EVDE KALIN”

Yaşlı vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanım oranlarının analizlere göre düştüğü bilgisini veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Salgın hastalık açısından risk grubunda bulunan yaşlılarımız korunmak için lütfen evlerinde kalsın, toplu alanlardan uzak dursun. Biz belediye olarak şehrin her noktasında dezenfekte çalışmalarını sürekli olarak yaparken vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı kurallara uymalarını istiyoruz. Bu konuda hassas davranan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz

Haber: Kaan BİNGÜL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?