• DOLAR
  $2.631,1700
 • EURO
  $0,6421
 • ALTIN
  $38.002,3100
 • BIST
  $113,4000
Bandırmalı kadınlarda  milli mücadele ruhu

Bandırmalı kadınlarda milli mücadele ruhu

“Evde Kal Kendini Koru, Maske Dik Sağlıkçını Koru” sloganıyla, sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla evde maske diken Bandırmalı kadınlar, üç günde 500 maske dikti.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede önlemler her geçen gün artarken, Bandırma’da adeta seferberlik ilan edildi. Okullar fabrikaya, evler atölyeye dönüştü. Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 15 günde 100 ton yüzey ve el dezenfektanı, Bilim ve Sanat Merkezi ise sağlık çalışanları için yüz koruyucu siper maske üretmeye başladı. Milli mücadele ruhuyla hareket eden kadınlar ise sağlık çalışanlarının maske ihtiyacını karşılamak için evde yıkanabilir hijyenik kumaştan çift katlı maske dikiyor. Üç günde dikilen 500 maske Bandırma Devlet Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarına ulaştırıldı. Maskeleri alan sağlık çalışanları ise sosyal medya hesaplarından kadınlara teşekkür etti.

500 MASKEYİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ULAŞTIRDIK

Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Muazzez Palta, kadınları sağlık için hem evde kalmaya hem de virüsle savaşan sağlık çalışanları için maske yapmaya davet etti. Zorlu süreçte sağlık çalışanlarına verilecek en büyük desteğin evde kalmak olduğunun önemle altını çizen Palta, “Bandırmalı kadınlar olarak bizler evlerimizdeyiz. Kalplerimiz sağlık çalışanlarımızla birlikte. Onların maske ihtiyacı olduğunu da biliyoruz. Kendi imkanlarımızla evimizde diktiğimiz 500 maskeyi Bandırma Devlet Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarına ulaştırdık. İmkanlarımız ölçüsünde maske dikmeye devam edeceğiz.  Bu konuda bizlere her türlü desteği veren Bandırma Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Palta konuşmasının devamında, “Zor günlerden geçiyoruz ve ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Koronavirüsüne karşı yürütülen mücadeleyi kazanmak için herkes üzerine düşeni yapmalı. En ağır görev yine biz kadınlara düşüyor. Önce ruh sağlığımızı korumalı, evin içinde eşimiz, çocuklarımız ve torunlarımızla iyi zaman geçirmeliyiz. Aile bütünlüğünü sağlarsak bu zor günleri daha kolay ve verimli şekilde atlatabiliriz.” dedi.

Haber: Kaan BİNGÜL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?