• DOLAR
  $3.475,9700
 • EURO
  $1,1535
 • ALTIN
  $55.914,6400
 • BIST
  $177,3000
Elif Ülkü Işıldak
Elif Ülkü Işıldak
elifulkuisildak@gmail.com
Feed Your Head!
 • 19
 • 27 Mayıs 2020 Çarşamba
 • +
 • -

Bugünlerde yazılıp çizilecek ne çok şey varsa bir o kadar şey yok aslında.

Birbirinin aynı, benzer, değiştirilmiş kelimeler ama anahtar kelimeler hep aynı.

Gündem malum…

Alışmak dediğimiz kötü gün dostu, farkındalığı köreltmek gibi bir güvenilmezle aynı masada aynı şeyleri yiyip içiyor. Bunun sonuçları telvelerden okunacak şey değil,”Bu fal açılmaz”

Bir konudaki farkındalığı arttırmak için o konunun içinde bulunmamız gerektiği kadar -fakat bir süre, alışmayacak kadar bir süre- , dışına çıkıp şöyle bir hava almak, birkaç başka tat tatmak gerek. İçinde bulunduğumuz durumu daha bilinçli yönetmek, mecburi zaman ve mekanı daha iyi değerlendirebilmek, ölü sayılarına sadece sayı olarak bakmamak için.

Bu sırada nereye baktığınızı göstermeyen bir güneş gözlüğü gerekecek. Dudaklar, burun iyi oyuncularken, gözler farkına varma anında ele verir kendini.

Zaaflarınız size kalsın, dost tavsiyesi…

Bilinçlilik, farkındalık bir tarafa ben de son zamanlarda yeni ev arkadaşım olan bir tekirin hareketleri dışında, rüyalarımdan başka ilgimi çeken bir şey bulamıyorum.

Ne gündemde ne de sokakta…

Tüm iyileri, güzelleri (film, kitap ve müzik vs.) tüketmiş, üstüne yüzlerce kötüsünü, vasatını denemeden iyinin güzelin hakkını vermiş gibi bir cehaletin, sığlığın kapısında dolaşıyor, kendimi alınmayı bekleyen bir çöp gibi hissediyorum.

Gelelim konunun dışına çıkabildiğim rüyalarıma.

Anlatmak istediğimde yarısını uydurmak zorunda kaldığım, kedilerimin bile en azından dinliyormuş gibi yaptıkları rüyalarıma. Mühim olan; heyecanı, ilgi çekiciliği kaçırmamak. Yargılanacak binlercesi dururken hayal gücümü rahat bırakın lütfen!

Dün gece kapım çalıyor, açıyorum karşımda kukuletalı bir cadı. İçeri davet ediyorum, kelle peyniri yiyor, kızılcık suyu içiyoruz. Peynir beyaz tavşana dönüşüyor, fırının içi orman. Bir düş peşine düşüyoruz deliliğe. O sırada bir şarkı çalıyor, cadı bir fındık faresine dönüşüp son sözlere eşlik ediyor, “Feed your head!”

Uyanıyorum.

FEED YOUR HEAD!..

Sosyal Medyada Paylaşın:

19 yorum

 1. Bugünü ve bu günün insan psikolojisini ne güzel anlatmış Elif Ülkü. Ayrıca hayal kurmanın önemine ve farkındalığa atıfta bulunması beni etkiledi. Başarılarının devamını diliyorum.

  • Son zamanlardaki durumları değişik bakış açısıyla yazmışsınız. Bu tarz yazıları Bandırma’da görmek zor gerçekten. Teşekkürler🙏🏼 İnşallah devamı gelir merakla bekliyor olucağım🥰

  • Hayırlı olsun elif ülkü; korona günlerinde ki insan psikolojisini iyi yorumlamışsın… yolun açık olsun…

 2. Gençlerimizin bu şekilde güzel paylaşımlar yapması beni çok mutlu ediyor. Güzel yazılarınızın devamını dilerim.

 3. Bu yazı da farkındalığın ve hayal gücünün önemi anlatılmış ve bu yazıyı okuyarak bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazır olduğunuzu bileceksiniz. Hayal gücüne ve emeğine sağlık, başarılarının devamını dilerim.

 4. Gercekten cok güzel bir yazı olmuş tebrik ediyorum.Bu kadar kısa ve net anca bu kadar anlatılabilirdi.Gençleri böyle görmek gurur verici.Merakla bir diger yazınızı bekleyeceğim sevgiler…

 5. Keyifli ve akıcı bir paylaşım… Umarım daha fazla okuma imkanı buluruz sizi.. Kaleminize sağlık 🙏🏻

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM