Basın Gazetesi
Tolga Tosun’un kanser yalanı!
Sosyal Medyada Paylaş
1 Haziran 2020
Kaan Bingül

Tolga Tosun’un kanser yalanı!

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, geçtiğimiz Cumartesi günü belediyenin Facebook hesabından da canlı yayınlanan bir basın toplantısı düzenledi. Belediye Nikâh Salonundaki hazırlıklar 2 – 3 gün önceden başlamış, provalar yapılmış ve salon pandemi sürecine uygun bir şekilde hazırlanmıştı.

Prodüksiyon büyük olunca, insanın beklentisi de artıyor.

Saat tam 16.00’da perde açıldı, oyun başladı.

Suflör olarak, yanına moderatör iliştirilmiş belediye başkanı acemi olunca, “Senli, benli, abili” hitaplarla ortam salon tiyatrosundan çıkıp, çadır tiyatrosuna döndü.

Toplantıda gündeme gelen konulardan biri de Bandırma Belediyesi şirketinde, Ocak ayında işe alınan Lümpen lakaplı Mehmet Aslan adlı kişinin, işe gitmeden 2 bin 500 lira maaş alması ayrıca “Lümpen’in Yeri” adlı mekanı işletmesiydi.

Lümpen Mehmet’i öve öve bitiremeyen Başkan Tosun, “Solcudur, CHP’lidir. Çok çalışkandır. Lümpen’in nasıl aşçı olduğunu, nasıl usta olduğunu, hamur işlerinde on numara olduğunu herkes bilir” dedi.

61 yaşındaki adam 2 bin 500 lira maaşla garson statüsünde işe alınmış, başkan kalkmış ustalığından bahsediyor.

Güler misin ağlar mısın?

Gelelim işe gelmeden maaş alma meselesine. Bundan sonrası yalan rüzgarı.

Başkan Tosun, Lümpen Mehmet’in işe alındıktan sonra ki süreçte kanser hastalığı çıktığı için gelemediğini ve tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Peki, raporu var mı?

Yok!..

Olamaz çünkü Mehmet Aslan kanser hastası değil.

Ocak ayından beri tedavi gördüğü için belediye şirketindeki işine gidemediği iddia edilen arkadaş, pandemi süreci başlayana kadar her gece kendi mekanında müşterilerine servis yaptı. Hatta müşterilerinden biri 28 Şubat’ta Bandırma’da gösterimi gerçekleştirilen “Kardeşler” filminin Yönetmeni Ömür Atay.

İşin yalanını Bandırma Belediyesi Facebook hesabından tekrar izleyebilirsiniz. Ben size gerçeğini anlatayım. Ocak ayında işe girişi garson olarak yapılan Mehmet Aslan, hiçbir mazereti olmaksızın, bir gün bile işe gitmeden, her ay maaşını tıkır tıkır aldı.

Acı ama gerçek bu!..

Elimdeki belgeleri ne yazık ki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” nedeniyle sizlerle paylaşamıyorum.

Belediye Başkanı Tolga Tosun, canlı yayında raporu olmadan işe gelmeyen ve maaşını almaya devam eden çalışanıyla ilgili kamuoyunu yanıltıcı bilgi vererek görevini kötüye kullanmıştır. Ayrıca ödenen maaşlar nedeniyle de kamu zararı doğmuştur.

Konuyla ilgili, “Biri işe gelmeden maaş alacak. Bu benim örfüme, âdetime ve ailemden aldığım terbiyeye aykırı bir durum. İlk kendi vicdanıma, sonra aileme sonra da bizi belediye başkanlığı koltuğuna oturtanlara verecek hesabım var” diye konuşan Başkan Tosun’un, kendi vicdanını ve ailesini bilmem ama 7’den 70’e tüm Bandırmalılara verilecek hesabının olduğu kesin.

İktidarın Bandırma temsilcisi AK Parti İlçe Teşkilatı’nın bu iddialar karşısındaki tepkisizliği ve sessizliği hepinizin dikkatini çekmiştir. İlçe Başkanı Mehmet Doğan, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, Bandırma Belediyesiyle siyasi polemiğe girilmemesi yönünde talimatı olduğunu” söyledi.

Trajikomik bir durum daha.

Kendi iradenizle karar alamıyorsanız lütfen o koltukları boşuna işgal etmeyin. Kamu zararının oluştuğu bir ortamda talimat bahanesinin arkasına ise hiç sığınmayın.

Yazıp, yönettiğiniz bu oyun, vatandaş istemediği sürece bitmeyecek.

O perde kapanmayacak!..

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©2020