• DOLAR
  $3.296,4700
 • EURO
  $1,5052
 • ALTIN
  $43.790,8900
 • BIST
  $283,1600
“Kapıdağ’da denetim sıfır”

“Kapıdağ’da denetim sıfır”

Seyir terasının yakılmasını değerlendiren Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Kapıdağ’da denetimin sıfır olduğuna dikkat çekti. 

30 Mayıs’ta da Tatlısu-Kirazlı Manastırı rotası üzerinde, yürüyüşçüleri mola verip dinlenmeleri ve manzarayı izlemeleri için yapılan 13,5 metrelik seyir terası yakıldı. Olayı, kendilerine “Ateşin Çocukları İnisiyatifi” adını veren PKK’nın orman yakma timi üstlendi. Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Kapıdağ’da denetimin sıfır olduğuna dikkati çekerek, yetkilileri göreve çağırdı. Sarı, “Kapıdağ’ın önemli noktalarına mutlaka kameralar konulmalıdır” dedi. Kapıdağ’ın, doğa cenneti olduğuna dikkati çeken Sarı, şunları söyledi:
“Kapıdağ’da sık sık doğa yürüyüşleri yapıyorum. İnanılmaz güzellikte. Herkes bu doğa cennetini iyi korumalı. Ancak yetkililer de çok daha sıkı denetimler yapmalı. Kapıdağ’a zarar verenler en ağır şekilde cezalandırılmalı. Bu arada önemli noktalara da mutlaka kameralar konulmalı.”

Tatlısu – Kirazlı Manastırı rotası üzerinde, yürüyüşçülerin mola verip dinlenmeleri ve manzarayı izlemeleri için yapılan13 metrelik seyir terası 30 Mayıs’ta kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılmıştı.

 

Haber: Önder BALIKÇI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?