• DOLAR
  6,8660
 • EURO
  7,7267
 • ALTIN
  392,47
 • BIST
  1,1248
Hasat sezonu başladı

Hasat sezonu başladı

2020 yılı hasat sezonun ilk mahsulü arpanın 50 kilogramlık kısmı, sembolik satışla kilosu 15 TL fiyatla  Bandırma Ticaret Borsası (BTB) elektronik satış salonunda satıldı.

Bandırma Ticaret Borsasında hasat sezonunun ilk elektronik satışı yapıldı. Hasat sezonunun ilk mahsulü arpayı Doğruca Mahallesinden Zafer Güler adlı üretici getirdi. İlk mahsul arpanın 50 kilogramlık kısmı sembolik satışla kilosu 15 TL fiyatla borsa üyesi Bülent Encin tarafından satın alındı. Geriye kalan 3,5 ton arpayı tonu bin 254 TL ‘den Ticaret Borsası Başkanı(BTB) Halit Sezgin tarafından satın alındı. İlk mahsulün satıldığı satış seansına AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar.

HASAT SEZONU İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDIK

BTB Başkanı Halit Sezgin, 2020 yılı hasat sezonunun hayırlı ve bereketli bir sezon olmasını dileyerek tüm ülke genelinde olduğu gibi borsanın da Covid- 19 tedbirlerini aldığını belirtti. Başkan Sezgin, “İlk mahsulün gelmesi hepimizi heyecanlandırdı. İnşallah Bandırma ve bölgemiz için bereketli ve hayırlı olur. Bilindiği üzere tüm dünyada Covid 19 salgını ile mücadele sürmekte. Pek çok tedbirleri bütün dünya almış bulunmakta. Bizler de kurum olarak çeşitli tedbirleri almak zorundayız. Ve bu tedbirleri hayata geçirdik. Bandırma satış salonu ülkemizin sayılı borsalarından biri. Çok az borsada olan sistemi biz burada yıllardır gerçekleştiriyoruz. Burada bir salon kültürü oluşmuş durumda. Covid 19 tedbirleri sebebiyle önceki yıllara göre farklı önlemler alarak satışımızı gerçekleştireceğiz. Üreticilerimiz bahçedeki büyük ekrandan da satışı izleyebilecekler. Borsamız bölgemiz tarımı için büyük bir önem arz etmekte. Burada işlerin aksamaması için tüm tedbirleri üyelerimiz ve üreticilerimiz ile birlikte alacağız.” dedi.

Haber: Ahmet PESEN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?