• DOLAR
  6,8696
 • EURO
  7,7271
 • ALTIN
  391,97
 • BIST
  1,1240
“Bandırma’daki vaka sayısını açıklayın”

“Bandırma’daki vaka sayısını açıklayın”

Son dönemde Bandırma’daki Covid-19 vaka sayısındaki artışa dikkat çeken Emek Platformu, Banvit A.Ş. kaynaklı olduğu iddia edilen artışın hem işçileri hem de vatandaşları endişelendirdiğini söyledi.

Emek Platformu basın toplantısı düzenleyerek Bandırma’daki son dönemdeki Covid-19 vaka sayısındaki artışa dikkat çekti. Emek Platformu Dönem Sözcüsü ve Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı, Bandırma’daki Covid-19 vaka sayısındaki hızlı artışın hem işçileri hem de vatandaşları endişelendirdiğini söyledi.  İddiaların merkezinde Banvit A.Ş. olmasına rağmen ne şirketten ne de yetkili makamlardan bir açıklama gelmediğinin altını çizen Satırlı, “İlçemizde 10-15 gündür salgınla ilgili Banvit A.Ş. için birçok şey söyleniyor ve konuşuluyor. Ülkemizde Covid-19 vakasının ilk görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün yapılan toplam testten tutun iyileşen hasta sayısına kadar şeffaf bir şekilde halkı bilgilendirmiştir. İlçemizde de bu söylentilerin ve tedirginliğin önüne geçmek için yetkili makamlar sayıları açıklamalıdırlar” dedi.

“SORULARIMIZA CEVAP İSTİYORUZ”

Herkes evde otururken çalışmak zorunda bırakılan işçileri ve emekçileri temsil eden Emek Platformu’nun halkın ve emekçilerin doğru sayıları bilmesi gerektiğine inandıklarını dile getiren Satırlı, “Son 15 gündeki pozitif vaka artışları Banvit’ten mi kaynaklanmaktadır? Banvit’ten kaynaklıysa üretime ara vermeyi düşünüyor musunuz? Son 15 günde kaç kişiye test yapılmış ve kaç kişi pozitif çıkmıştır? Son 15 günde pozitif vakaların kaçı çalışan, kaçı çalışanın ailesi ve yakınıdır? Pozitif çıkan vakalardan kaç kişi hastanede tedavi görmekte kaç kişi evde karantinadadır? Hastane de yoğun bakım da yatan pozitif hasta var mıdır? Son 15 günde Covid-19’dan kaybettiğimiz hasta var mıdır?” yetkililerin cevaplaması için sorularını sıraladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?