• DOLAR
  $1.660,3100
 • EURO
  $0,4641
 • ALTIN
  $49.715,7600
 • BIST
  $185,6500
“6 yıldır Büyükşehir’den hizmet yok”

“6 yıldır Büyükşehir’den hizmet yok”

Erdek’e bağlı Paşalimanı Adası Balıklı Mahallesi Muhtarı Nihat Karışık, “BASKİ’nin su sorununu çözmesi dışında, Büyükşehir Belediyesi 2014 yılından beri adamıza ve mahallemize hizmet getirmedi” dedi.

Paşalimanı Adası Balıklı Mahalle Muhtarı Nihat Karışık, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları Edip Uğur, Zekai Kafaoğlu ve Yücel Yılmaz’ın adaya hiç uğramadıklarını söyledi. Muhtar Karışık ayrıca BASKİ dışında büyükşehir belediyesinin adaya ve mahalleye hizmeti olmadığını sözlerine ekledi. Kışları 30 hane olan nüfusun yaz aylarında 200 haneye ulaştığını ifade eden Karışık, adadaki beş mahalleyi birbirine bağlayan yolların ise çok bozuk olduğuna dikkat çekti. Adada okul olmamasının, ailelerin eğitim nedeniyle parçalanmasına yol açtığını dile getiren Karışık, “Çocuklarını Erdek ya da Bandırma’da okutmak isteyen aileler ikinci bir ev tutmak zorunda kalıyor. Bu da ailelere hem ekonomik külfet getiriyor hem de ailelerin parçalanmasına yol açıyor” dedi.

“BAŞI AĞRIYAN DENİZ AMBULANSI İSTİYOR”

Sağlık ocağının yetersiz olması nedeniyle adada başı ağrıyan kişilerin bile deniz ambulansıyla Erdek’e naklini istediğini anlatan Karışık, adada bir doktor olması durumunda hangi hastanın ambulansla götürülmesine karar verebileceğinin altını çizdi. Turizm açısından önemli bir mahalle konumundaki Balıklı’nın, içinde bulunduğumuz yaz aylarında sahil temizlenmesi ve kum elemesinin yapılmadığına işaret eden Karışık, mahallelerinin su sorununun, BASKİ’nin çalışmaları sonucunda tamamen çözüldüğünü belirtti.

ADADA YABAN HAYAT KORUMA ALTINDA

Adadaki yaban hayatı korumak istediklerini belirten Karışık, ilgili kurumlarla yapılan görüşmeler sonucunda adada 5 yıllık avlanma yasağı aldırdıklarını söyledi. Paşalimanı Adası’ne sefer yaparak araç ve yolcularını Balıklı iskelesine indirip, alan GESTAŞ’a ait geminin günde iki kez gelmesinin yetersiz kaldığına işaret eden Karışık, “Bu seferlerin, hiç olmazsa yaz aylarında üçe çıkarılmasını istiyoruz” diye konuştu. Karışık, muhtarlık azalıklarını Hayrettin Öksüz, Salih Kurtuluş, Akgün Avcı ve Recep Çavuş’un yürüttüğünü sözlerine ekledi.

Haber: Önder BALIKÇI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?