• DOLAR
  $4.088,8200
 • EURO
  $0,8274
 • ALTIN
  $48.793,9000
 • BIST
  $159,8000
Semt pazarları mahallelere geri dönüyor

Semt pazarları mahallelere geri dönüyor

Pandemi süreciyle birlikte geçici olarak yasaklanan Pazartesi, Perşembe ve Cuma semt pazarları mahallelerinde kurulmaya devam edecek. Pazartesi pazarı yarın Sunullah Mahallesinde kurulacak.

 Vatandaşların ve esnafın semt pazarları yerinde kurulsun çağrısı karşılık buldu. Pandemi süreciyle birlikte geçici olarak yasaklanan Pazartesi, Perşembe ve Cuma semt pazarları mahallelerinde kurulmaya devam edecek. 15 Haziran 2020 günü Pazartesi pazarı Sunullah Mahallesindeki yerinde kurulacak. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Tolga Tosun’u ziyaret eden esnaf temsilcileri Bandırma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, Tuhafiyeciler Manifatura ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici ve Meyve, Sebze ve Balıkçılar Odası Başkanı Erkan Alpsu semt pazarlarının açılması taleplerini iletmişlerdi.

“SEMT PAZARLARI MAHALLERE GERİ DÖNÜYOR”

Hem esnafın hem de vatandaşların beklediği karar, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın da oluruyla Bandırma Belediyesi tarafından açıklandı.   Belediyeden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Salgınla mücadele kapsamında kapatılarak Belediyemiz Kapalı Pazar Yerinde halkımıza hizmet veren semt pazarlarımız da kontrollü normalleşme süreci kapsamında tekrar ait olduğu mahallelerimizde kurulmasına kaymakamımız, oda başkanlarımız ve esnafımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda karar verildi. Hem Pazarcı esnafımızın hem de ulaşımda çeşitli sorunlarla karşılaşan vatandaşlarımıza daha fazla zahmet vermemek amacıyla alınan bu karara karşın kurulacak olan semt pazarlarında esnafımızın ve halkımızın ilk günkü gibi maske ve eldivenlerini takmalarını, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini önemle rica ederiz.”

ALPSU: “KARAR FIRSATÇILARIN ÖNÜNÜ KESTİ”

Kararla birlikte fırsatçıların önüne geçildiğine dikkat çeken Meyve, Sebze ve Balıkçılar Odası Başkanı Erkan Alpsu, vatandaşın ürünlere daha ucuza ulaşabileceğinin altını çizdi. Alpsu, “Semt pazarlarımız sadece kapalı pazar yerinde hizmet verdiği için birçok vatandaşımız uzak olduğu için pazara gelemiyordu. Bu da bölge illerden gelen fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyordu. Vatandaşlarımız çok fahiş fiyatlara alışveriş yapmak zorunda kaldı. Hem vatandaşlarımız hem pazarcı esnafımız için çok iyi oldu” diye konuştu.

GEMİCİ: “ESNAFIN KURAL VE KAİDELERE KESİNLİKLE UYACAK”

Tuhafiyeciler Manifatura ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici, pazarcı esnafının kural ve kaidelere uyacağından kimsenin şüphesinin olmamasını istedi. Gemici, “Esnafımız kapalı pazar yerinde uygulanan tezgahlar arası mesafe ve hijyenik kurallara dikkat edecek. Vatandaşlarımızın da maske ve eldivenlerini takarak kurallara uymasını rica ediyoruz. Pazarların mahallelerinde kurulacak olması kararı çok yerinde bir karar. Hem kaymakamımıza hem belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?