• DOLAR
  6,8694
 • EURO
  7,7322
 • ALTIN
  392,05
 • BIST
  1,1242
“Bakanlık yapmayacaksa, belediyeye devredilsin”

“Bakanlık yapmayacaksa, belediyeye devredilsin”

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, 19 yıldır bitirilemeyen Bandırma Kültür Merkezi’nin bakanlık tarafından yapılmayacaksa, yapımı için Bandırma Belediyesi’ne devrini istedi.

 AK PARTİLİ KIRCI, TAMAMLANACAĞI SÖZÜ VERMİŞTİ

2001 tarihinde yapımına başlanan ve en son proje ihalesi 14 Aralık 2016 tarihinde yapılan Kültür Merkezi için dört yılda bir çivi bile çakılmadı. Yapımı yılan hikayesine dönen kültür merkezine en son 2016 yılında dönemin AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı el atmış ve “Her türlü yatırımı hak eden şehrimize nitelikli bir kültür merkezi kazandırmak konusunda kararlıyız” açıklamasını yaparak kültür merkezinin proje çizimlerini paylaşmıştı. Ayrıca Bandırma Kaymakamlığı tarafından 22 Şubat 2017 tarihinde paylaşılan haber bülteninde ise “15 yıldır tamamlanamayan ve atıl durumda bulunan Kültür Merkezinin tekrar yapımı için büyük gayret gösteren Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Sema Kırcı ve emek veren herkese Bandırma Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.” açıklaması yapılmıştı.

“KÜLTÜR VE EĞİTİMİN TASARRUFU OLMAZ”

Yapılan iddialı açıklamalara rağmen kültür merkeziyle ilgili hiçbir gelişme olmamasına CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç sessiz kalmadı. Başkan Panç ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, kültür merkezinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Bandırma’nın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan hızla gelişen bir kent olduğunun altını çizen Başkan Panç, ihalesi dört yıl önce yapılan ve tam kazma vurulması beklenirken inşaatın Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirlerine takıldığına dikkat çekti. Kültür ve eğitimin tasarrufu olmayacağını ifade eden Başkan Panç, “İnşaatın bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz. Eğer kültür merkezi ilgili bakanlık tarafından yapılmayacaksa, yapımı için Bandırma Belediyesi’ne devrinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

SON İHALESİ 2016 YILINDA YAPILDI

Son ihalesi 2016 yılında Kültür Merkezi’nin projesinde toplam alanının 7 bin 793 metrekare olacağı ayrıca 359 kişilik çok amaçlı salon, 243 kişilik toplantı salonu, okuma salonları, 280 metrekarelik sergi salonu, 175 metrekarelik halk oyunları çalışma salonu, 700 metrekarelik kütüphane, müzik çalışma salonu, kafeterya ile idari ve teknik mekanların yer alacağı bir tesis olacağı planlanmıştı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?