• DOLAR
  7,3399
 • EURO
  8,6494
 • ALTIN
  452,13
 • BIST
  1,1789
Çelenk’e müebbet!

Çelenk’e müebbet!

Bandırma 6. Ana Jet Üssü’nün eski komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk, FETÖ davasında müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bandırma 6. Ana Jet Üssü’nün eski komutanı Mustafa Rüştü Çelenk, müebbet hapse mahkum oldu. Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu yargılanan Çelenk ve eski Balıkesir Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Tamer Akkoyun ile tutuksuz sanıklar, eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Harekat Komutanı pilot albay Ali Çayır, eski Işıklar Askeri Lisesi Takım Komutanı Turgay Tendürüs, eski Balıkesir 9. Ana Jet Üssü Komutanı tuğgeneral İshak Dayıoğlu ile yakınları ve avukatlar katıldı.
Mahkeme heyeti, Bandırma 6. Ana Jet Üssü’nün eski komutanı Mustafa Reşit Çelenk’i, “Anayasal düzeni kaldırarak, yerine başka bir düzen getirmeye ve mevcut düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye çalışmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırdı. Ardından bu karar, müebbet hapse çevrildi.

DAYIOĞLU’NA BERAAT
“Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanan eski Balıkesir Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Akkoyun, suça katıldığı ama darbe girişimi sırasında eyleminden gönüllü olarak vazgeçtiği gerekçesiyle 12 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.
Ali Çayır ve Turgay Tendürüs ise “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3’er ay hapisle cezalandırıldılar. Balıkesir 9. Ana Jet Üssü eski komutanı İshak Dayıoğlu’nun beraatine karar veren mahkeme heyeti, sanıkların cezaları kesinleşinceye dek yurt dışına çıkmalarını yasaklarken, Çelenk ve Akkoyunlu’nun tutukluluklarının sürmesine karar verdi.

Haber: Önder BALIKÇI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?