• DOLAR
  7,8654
 • EURO
  9,3088
 • ALTIN
  484,45
 • BIST
  1,1838
Teknik eğitime “Argeline” damgası

Teknik eğitime “Argeline” damgası

Balıkesir’de okul laboratuvarları için eğitim cihazları üreten Argeline firması, MEB bünyesinde AB tarafından finanse edilen “Meslek ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” kapsamında Selka Limited işbirliğiyle Türkiye’deki elli lisenin teknik eğitim cihazı ihtiyacını karşıladı.

Balıkesir’de yüzde yüz yerli laboratuvar teknik eğitim cihazları üreten Argeline, Türkiye’deki okulları yerli üretim teknik eğitim cihazlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Isı transferi, akışkanlar mekaniği, termodinamik, yenilenebilir enerji, iklimlendirme, ısıtma ve soğutma sistemleri, kontrol sistemleri, enerji verimliliği, sıhhi tesisat ve elektrik alanlarında eğitim cihazları üreten firma Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) bünyesinde Avrupa Birliği(AB) tarafından finanse edilen projenin yüklenicisi oldu.

8 İLDE 50 OKULA KURULUMLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Argeline Teknik Eğitim Cihazları, “Meslek ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” kapsamında sekiz pilot il olarak belirlenen Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis, Mersin, Şanlıurfa’daki 50 okulun teknik eğitim cihaz ihtiyacını karşıladı. Projeyle ilgili bilgi veren MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, geçici koruma altındaki Suriyelilerin yoğun yaşadığı bölgelerde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların açıldığını, AB desteğiyle yürütülecek yeni proje ile Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis, Mersin ve Şanlıurfa´dan oluşan 8 pilot ilde çalışmalara başladıklarını bildirdi.

BALIKESİR’DE BİR YILDIZ GİBİ PARLIYOR

Argeline firması proje kapsamında, sekiz pilot ildeki 50 okulun bütün ihtiyaçlarını karşılayarak kurulumunu gerçekleştirdi. Argeline Teknik Eğitim Cihazları,  2019 yılında 15 yıllık sektör tecrübeleri bulunan Mehmet Aydemir ve Mehmet Yılmaz tarafından başta meslek okulları ve üniversiteler olmak üzere özel sektöründe teknik eğitim cihazları ihtiyacı eksikliğini gidermek için Balıkesir’de kuruldu. İklimlendirme, soğutma, elektrik, elektronik, inşaat, makine gibi tüm alanlara teknik cihazlar yapabilme kapasitesine sahip Argeline, Balıkesir’den Türkiye’nin gençlerine ulaşmayı hedeflerken, Türkiye’nin eğitim serüvenine güç katmak için Balıkesir’den adeta bir yıldız gibi parlıyor.

“MESLEKİ GELİŞİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Teknik Eğitim Cihazlarının gençlerin mesleki gelişimleri için inanılmaz bir öneme sahip olduğunun altını çizen firma kurucularından Mehmet Yılmaz, “Mesleki bilgilerini tatbik ettikleri bu cihazlar ile geleceğin savunma sanayi, teknoloji, iletişim gibi büyüyen sektörlerine daha emin adımlar ile yürüyeceklerdir. Uygulamalı bir eğitim ile gençlerimizin hem bilgileri akılda kalıcı oluyor hem de karşılaşabilecekleri sorunlara karşı tecrübelerini arttırıyorlar. Bunun bilincinde bir firma olarak hali hazırda bulunan cihazları temin etmek ile kalmayıp öğreticilerimizin ihtiyaçlarını da gözeterek yeni cihazları bünyesine katmaya devam ediyor” diye konuştu.

“HEM ÜLKEMİZİ HEM TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEĞİZ”

İhracatı da hedeflediklerine dikkat çeken firma kurucularından Mehmet Aydemir ise üretim kapasitelerini güçlendirerek, yurtdışında da Türkiye’nin bir markası olma yolunda ilerlediklerini vurguladı. Aydemir, “Kalitemizi ve ürün yelpazemizi her geçen gün yenilemek bizim vizyonumuzun bir parçası. Ürünlerimizi yurtdışı fuarlarında sergileyerek hem Balıkesir’i hem Türkiye’yi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşayacağız” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?