• DOLAR
  7,7268
 • EURO
  9,0799
 • ALTIN
  470,28
 • BIST
  1,1728
Üniversite’den ‘Uzaktan Eğitim’ kararı

Üniversite’den ‘Uzaktan Eğitim’ kararı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Senatosu, Tıp Fakültesi ve Hemşirelik bölümü haricindeki tüm bölümlerde 2020 – 2021 eğitim öğretim güz yarıyılında bütün derslerin “Uzaktan Öğretim yoluyla yapılmasını kararlaştırdı. 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılının uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilmesi yönünde karar aldı. Salgının dünyada ve Türkiye’de etkisini yoğun bir şekilde hissettirdiğine dikkat çekilen açıklamada salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla uzaktan eğitim kararı alındığına vurgu yapıldı. Üniversite’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Üniversitemizde 5 Ekim’de başlayacak olan 2020-2021 eğitim-öğretim yılı Güz Yarıyılı’nda, Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü haricindeki tüm bölüm ve programlarda bütün derslerin “Uzaktan Öğretim” yoluyla yapılmasına karar verilmiştir. Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nde yürütülecek derslerle ilgili karar ilerleyen bir tarihte açıklanacaktır. Öğrencilerimizin Üniversitemize ve Bandırma’ya olan özlemlerinin farkındayız.

ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE ANLAM KAZANIYOR

Üniversitemiz de öğrencilerimizle anlam kazanıyor. Ancak COVID-19 salgınının dünyada ve ülkemizde etkisini yoğun bir şekilde hissettirdiği bu günlerde, salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetlerin zafiyete uğratılmaması amacıyla, öğrencilerimizin, personelimizin ve tüm halkımızın sağlığı ve güvenliğini de göz önünde bulundurarak Üniversitemiz Senatosu tarafından yukarıdaki karar alınmıştır. Bahar döneminde yeniden buluşabilmek umuduyla, yeni eğitim-öğretim yılında  tüm öğrencilerimize ve personelimize sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?