• DOLAR
  7,7268
 • EURO
  9,0799
 • ALTIN
  470,28
 • BIST
  1,1728
Asırlık esnaftan örnek davranış

Asırlık esnaftan örnek davranış

Bandırma’nın ilk iş kadını Olcay Bereket, yaya geçişlerini engelleyen kaldırım işgallerine karşı, sergileyeceği ürünleri dükkanının önüne iple sabitleyerek bütün esnafa örnek teşkil edecek bir önlem aldı. 

Bandırma Ticaret Odası’na seçimle gelen ilk kadın üye ve ilçenin ilk iş kadını Olcay Bereket’ kaldırım işgallerine karşı örnek bir davranış sergiliyor. 150 yıllık işletmenin 3. kuşak sahibi Bereket, İnönü Caddesi üzerindeki iş yerinin önünde sergileyeceği ürünleri iple sabitleyerek yaya geçişlerinin engellenmesinin önüne geçti. Belde ve köylerde kadınlara traktör kullanmayı öğreterek öncülük eden Bereket’in, kaldırım işgallerine karşı da esnafa öncülük etmesi bekleniyor.

“KALDIRIM VE SOKAKLAR KAMUYA AİT”

Kaldırım ve sokakların kamuya ait yerler olduğuna dikkat çeken Bereket, kendi iş yerinde de kaldırıma çıkarak teşhir edilmesi gereken ürünler olmasına rağmen yayalara saygısızlık yapmamak için yeni bir yöntem geliştirdiğini söyledi. Yayaların geçişlerini engellemek istemediğinin önemle altını çizen Bereket, “Buna benim hakkım yok. Kaldırım ve sokaklar kamuya ait yerler. Biz büyüklerimizden böyle gördük. Diğer esnaf arkadaşlarımızın da bu konuya dikkat etmelerini rica ediyorum” dedi.

HABER/FOTOĞRAF: Erdem ÖZCAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?