• DOLAR
  7,6826
 • EURO
  8,9747
 • ALTIN
  460,52
 • BIST
  1,1681
Gurbetçi avukattan örnek davranış!

Gurbetçi avukattan örnek davranış!

Erdek’i sorumsuzca kirletenlere, Almanya’da yaşayan gurbetçi avukat Atalay Kurttaş, tek başına temizlik yaparak Çuğra bölgesinde 6 büyük poşet dolusu çöp topladı. 

Son aylarda Erdek’in temiz olmadığından yakınmalar sürüp, bu durumdan yalnızca Erdek Belediyesi sorumlu tutuluyor. Ancak bu konuda, sorumsuz vatandaşlar nedense hiç sorumlu görülmüyor. Birçok sorumsuz vatandaş ve özellikle Erdek’e günübirlik gelenler, yanlarında poşetlerle getirdikleri yiyecek ve içeceklerinin çöplerini, dönüşlerinde konteynerlere bile atmaya gerek görmeden orada bırakıp gidiyorlar.

6 BÜYÜK POŞET ÇÖP TOPLADI

Erdek’i sorumsuzca kirletenlere, Almanya’da yaşayan gurbetçi avukat Atalay Kurttaş, örnek bir davranış sergileyerek yanıt verdi. Genç avukat, “Çuğra” bölgesinde, Yücel Otel ile Morina Çay Bahçesi arasında kalan yolu, tek başına temizleyerek, 6 büyük poşet dolusu çöp topladı. Avukat Kurttaş, “Almanya’da kimse böyle kirlilik yaratmaya cesaret edemez, çünkü çok ağır cezalarla karşılaşır” dedi. Ancak, genç avukat Atalay Kurttaş’ı, temizlik yaptığı günün ertesinde bir sürpriz bekliyordu. Bir gün önce temizlediği yol, sanki hiç temizlenmemiş gibi yine günübirlikçilerin getirdiği çöplerle dolmuştu. Aslında sorunun kaynağı ve çözümü belliydi. İş, ülkemizde yurttaşlık bilincinin eksikliğindeydi.

Haber: Önder BALIKÇI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?