• DOLAR
  7,7063
 • EURO
  8,9999
 • ALTIN
  461,79
 • BIST
  1,1675
ŞU AN VERİLEN TARİHE BİR BAKIYORUZ Kİ, KURTULUŞ SAVAŞI VE GAZİ ATATÜRK YOKTUR…

ŞU AN VERİLEN TARİHE BİR BAKIYORUZ Kİ, KURTULUŞ SAVAŞI VE GAZİ ATATÜRK YOKTUR…

Tarihi Doğru Bir Şekilde İyi Okuyabilmek!

Hiçbir milletin sahip olmadığı tarihe sahip bir milletiz. Ama ne yazık ki tarih bilincine hiç sahip değiliz. Atalarımız neler neler yapmışlar nasıl yapmışlar, DÜŞMANLARIMIZ KİMLER KİMLERİN BU TOPRAKLARDA GÖZÜ VAR DİYEREK SORGULAMAMIZ LAZIM LAKİN TOPLUM OLARAK ÖNEMLİ OLAN BU KONULARLA HİÇ İLGİLENMİYORUZ!

İlgimizi hiç mi çekmiyor, lafa gelince bir numaralı VATANSEVERİZ, -ALLAH KORUSUN- BİR SAVAŞ ÇIKSA FİLMDE OLDUĞU GİBİ İKİ KILIÇ SALLAMAYLA KAZANIRIZ BİLİNCİNDEYİZ NE YAZIK Kİ..

Türk Milleti olarak gerçekten müthiş bir güce sahibiz. Bu gücün özü neyden kaynaklanıyor diye baktığımız zaman imandan kaynaklandığını hemen görürüz. Yeteri kadar silahımız olmamasına rağmen düşmanın karşısında dimdik durmuşuz.

Türk gençliği olarak bizlere tarih bilinci işlenmedi, tarihi sadece ve sadece sıkıcı bir ders olarak algılıyoruz fakat geleceğimize yön veren geçmişimizde yaptığımız hataları görüp tekrar aynı hatalara düşmemek ve daha da ileri gitmemize yardımcı olan bir bilimdir.

Şu an verilen tarihe bir bakıyoruz. KURTULUŞ SAVAŞI VE GAZİ ATATÜRK DÖNEMİ YOK. Bizim tarihimizi Osmanlıdan ibaret gibi gösteriyorlar. II. Abdulhamit şunu yapmış, o zamandan bunları görmüş anlata anlata bitiremiyorlar.

Bir de baksalar, ah Gazi Mustafa Kemâl o virane, savaşlardan bitap düşmüş ülkeyi nerden nereye taşımış. Fabrikalar açılmış topraklarımız ekilip biçilmiş, insanımızın ne sıkıntısı varsa bizzat ilgilenmiş; HALKIYLA BİR BÜTÜN, ÖYLE BİR SEVGİYLE KUCAKLAMIŞ Kİ TÜRK MİLLETİNİ…

Nasıl oluyor da hangi yüzle minnet duymamız gereken GAZİ ATAMIZA DİL UZATABİLİYORUZ, BU BİR BAKIMA EĞİTİMSİZLİKTEN Mİ İMANSIZLIKTAN MI BUNU BAŞLI BAŞINA BİR SORGULAMAK GEREKİYOR.

Şu an tam da ülkemiz üzerinde emelleri olanların istediği gibi ne Gazi Atamıza ne tarihimize ne de birlik ve beraberliğimize sahip çıkıyoruz. Bu oyunları oynuyorlar diye geriye çekilecek değiliz, biz Yüce Türk Milletiyiz bölünmez bir bütünüz, her devir olduğu gibi bu devirde başımızda duran bir liderimiz var onunla birlikte bizim olan mevcut bulunan her şeye bir bütün olarak sahip çıkacağız..!

Her şeyden önce, ilk önce tarihimize sahip çıkmamız gerekiyor;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine ne demiş:

“TÜRK GENCİ TARİHİNİ ÖĞRENDİKÇE KENDİNDE KUVVET BULACAKTIR.”

Neden?

Çünkü öyle eşsiz bir tarihe sahibiz ki; izzet ve şeref dolu atalarımızın kurduğu devletler insanlığa huzur getirmiş, adaleti ile dünyaya örnek olmuş, adaleti temsil etmiş. Şu konuyu da hiç de geçmememiz gerekir ki; Türk Milleti bu düzgün duruşuna İslâm diniyle müşerref olmuştur. İslâm’ı özünden öğrenmiştir. Ehl-i Beyt’ten, Peygamberimizin (s.a.v.) vârislerinden öğrenip İslâm dinini hayatımıza geçirdik.

Türk Milleti’nin özü o kadar güzeldir ki, bizlere bu özü hatırlatan ve yaşatan, bizlere sahip çıkanları görüp-duyup anlamamız lazım ki, İslâm coğrafyasında dökülen kan ülkemizde de hiç dökülmesin!

BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİK DUYGUSU YENİDEN YEŞERSİN, BU GÜZEL OLAN ÜLKEMİZE NEŞE, HUZUR GELSİN…

YAZAR: Orhan  ORGARUN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?