• DOLAR
  8,2909
 • EURO
  9,7619
 • ALTIN
  500,56
 • BIST
  1,1751
Potada güçler birleşti

Potada güçler birleşti

Kadın basketbolunda Bandırma’yı temsil eden Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü(BANÜGSK) ile Bandırma Basketbol Spor Kulübü potada güçlerini birleştirdi. Takım, Onyedi Eylül Üniversitesi Bandırma Basketbol ismiyle Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi(KBBL)’nde mücadele edecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi(KBBL)’nde yer alacak olan Bandırma Basketbol GSK, BANÜGSK ile isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. Bandırma’nın basketbol alanındaki takımlarından Bandırma Basketbol GSK, bu yıl katılacağı Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi için Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi ile güç birliğine gitti.

ÖZİŞ: “TÜRKİYE’NİN EN İYİ ALTYAPISI OLMAK İSTİYORUZ”

11 yıldır kadın basketbolu için nitelikli sporcular yetiştirdiklerinin altını çizen Bandırma Basketbol GSK Başkanı Bora Öziş, Türkiye’nin en iyi alt yapı kulüplerinden biri olabilme hedefine karalılıkla ilerlediklerine dikkat çekti. Büyük bir özveriyle tamamlanan spor tesisiyle birlikte verilen eğitimin olumlu sonuçlarını görmeye başladıklarını ifade eden Başkan Öziş, “Bir sporcu yetiştirmenin öneminin farkındalığı ile hazırladığımız eğitim programımız içinde tecrübeli antrenörlerimizin verdiği teknik eğitimin yanında oyuncularımızı konularında uzman eğitmenlerimizin verdiği zihinsel eğitimler ve donanımlı bir sağlık ekibi ile desteklemekteyiz. Bu şekilde yıllardır birlikte çalıştığımız sayıları yüzleri geçen Bandırmalı oyuncumuz arasından onu profesyonel olma yaşına geldiler. Oluşan bu kadroya üç oyuncu takviyesi yaparak bu sezon KBBL’de mücadele edeceğiz” dedi.

ÖZİŞ: “HEM BANDIRMA’YI HEM ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL EDECEĞİZ”

Kulüp olarak Bandırma’ya değer katabilmek için aynı vizyonda olan tüm kişi ve kurumlarla işbirliği halinde olduklarının önemle altını çizen Başkan Öziş, geçtiğimiz sezon kadın basketbolunda Bandırma’yı temsil eden BANÜGSK’ne tesis, oyuncu ve teknik kadro desteği sağlayarak Play-Off’lara kalma başarısının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bu sezon ise güç birliğini daha sağlam boyutlara taşıdıklarını dile getiren Öziş, “Bu sezon, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in destekleriyle birlikte  güç birliğimizi daha sağlam bir boyuta taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl liglerde adımızı  ”Onyedi Eylül Üniversitesi Bandırma Basketbol” olarak tescil ettirerek, hem Bandırma’yı hem de Bandırma’ya kattığı değeri çok iyi bildiğimiz Üniversitemizi temsil edeceğiz. Bu güç birliğinin kulübümüz açısından temel amacı : Bandırma’nın öz markaları olan Onyedi Eylül Üniversitesinin ve Bandırma Basketbol Kulübü’nün daha fazla insan tarafından tanınmasına katkı sağlarken, hem şehrimiz hem ülkemiz adına eğitim ve spor birlikteliğine vurgu yapmaktır” diye konuştu.

YILDIRIM: “BANDIRMA KADIN BASKETBOLUNDA DA MARKA OLACAK”

Geçtiğimiz yıl ilk kez katıldıkları KBBL’de Bandırma Basketbol kulübünün de katkılarıyla playofflara kalma başarısı gösterdiklerinin önemle altını çizen BANÜGSK Başkanı Barış Yıldırım, “Hem Bandırma’yı hem de üniversitemizi ilk yılımız olmasına rağmen başarıyla temsil ettiğimize inanıyorum. Spora büyük önem veren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir kadın basketbolunun bu yılda devam etmesini istedi. Pandemi süreci nedeniyle yaşanan olumsuzlukları da göz önüne aldığımızda iki ayrı kulüp olarak girmek yerine geçtiğimiz yıl kurduğumuz birlikteliğin olumlu sonuçlarını gördüğümüz Bandırma Basketbol Kulübüyle güçlerimizi birleştirme kararı aldık. Adı sporla anılan Bandırma’yı kadın basketbolunda da marka haline getirmek istiyoruz” dedi.

KARATEPE: “BİRLİKTELİK BAŞARIYI GETİRDİ”  

Geride kalan sezonla ilgili bilgilendirme yapan BANÜGSK Genel Sekreteri Mehmet Karatepe, play off sürecine kadar 19 karşılaşmaya çıktıklarını söyledi. Yaşadıkları salon sıkıntısını sezonun devre arasında Bandırma Basketbol Kulübü’nün kapılarını açmasıyla aştıklarını dile getirdi. Kulüpten yapılan oyuncu ve teknik heyet takviyesiyle daha çok Bandırmalı oyuncunun forma şansı bulduğunu ifade eden Karatepe, bu birlikteliğin devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bandırma’nın bu süreçte tek yürek olarak kendilerinden desteği esirgemediğini dikkat çeken Karatepe, “Desteklerini esirgemeyen Bandırma Kaymakamımız Günhan Yazar’a, Belediye Başkanımız Tolga Tosun’a Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e, turnuva sponsorlarımız Grand Asya Otel, Ayhan Sezer, Royal Hastanesi, Kocaman Balıkçılık, Oktay Soylu, Soylu Reklam, Başak Pastanesi ve YDS Academy’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Bandırma Basketbol Kulubü Başkanı Bora Öziş ve yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.  İki kulübün ortaklaşa yaptığı basın toplantısının sonunda iki kulüp başkanı Bora Öziş ve Barış Yıldırım sponsorluk anlaşmasını imzaladılar.

Haber: Emre ÇETİNDEMİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?