• DOLAR
  7,9536
 • EURO
  9,4768
 • ALTIN
  463,23
 • BIST
  10,6410
GAZİ ATATÜRK KEŞKE Kİ, ŞU ANDA BİR SAĞ OLABİLSEYDİ…

GAZİ ATATÜRK KEŞKE Kİ, ŞU ANDA BİR SAĞ OLABİLSEYDİ…

‘Gazi Mustafa Kemâl Atatürk Mevcut Günümüzde Yaşasaydı O Dünyadaki Bütün Milletlerin Önderiydi!’

“Türk çocuğu, atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” diyordu Gazi Mustafa Kemâl.

Bizler de, Gazi Atatürk’ümüzü tanıdıkça, onun hedeflerini gerçekleştirmede bir adım daha atıp başarıya ulaşacağız.

Bir bakın dünya liderleri, Gazi Mustafa Kemâl Atatürk için neler diyorlardı;

“Atatürk, yalnız Türk Milleti’nin değil özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O’nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.” (Sucheta Krıpalanı Hint Parlamento Heyeti Başkanı)

ABD’nin efsane başkanlarından Franklin D. Roosevelt ise şöyle diyordu;

“Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkân kalmamış olmasıdır.

Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa’nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu, sordum. Bana Avrupa’nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.”

Lenin’in, Atatürk için söylediği sözler ise bugün Atatürk’ü vasıflandırmak ve kendi çıkarları için kullanmak isteyenlere o gün verilmiş bir cevaptı.

Lenin şöyle diyordu;

“Mustafa Kemal sosyalist değil fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider. Mustafa Kemal, SOYGUNCULARA KARŞI BİR KURTULUŞ SAVAŞI VERİYOR. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve sultanı da yâranı ile birlikte alt edeceğine inanıyorum.”

“Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve Cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.” (İngiliz Generali Sir Charles Townshed 1922)

“Kemal Atatürk, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değildir. Biz Pakistan’da, onu geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. Askerî bir deha, doğuştan bir lider ve büyük bir yurtsever.” (Eyüp Han Pakistan Cumhurbaşkanı)

“Atatürk, yalnızca tüm zamanların en iyi komutanlarından biri değil, aynı zamanda siyaset kurumunun büyük filozoflarından biridir.” (Prof. Dr. Jorge Blanco Vıllalta (Arjantinli Diplomat)”

“Eğer Atatürk olmasaydı, yalnız “TÜRKİYE” diye bir devlet değil, Anadolu’da “TÜRK” diye bir şey de ortada olmayacaktı. Atatürk bir komutan olarak Türkleri yok olmaktan kurtardı. Yıkılmış bir ülkeyi eline alıp onu sonunda demokrasiye kavuşturdu.

İşlerliği olan bir ekonomiye sahip kıldı. İnsanların eğitim-öğretim gördüğü, dillerini öğrendiği bir ülkeye dönüştürdü. Ama bütün bunları rahatı yerinde, zengin bir ülkede değil, son derece yoksul, yakılıp yıkılmış bir ülkede yaptı. Çiftçilik yapmak için hayvan kalmamıştı. Kentler yıkılmıştı. İşte bunun için Atatürk’ün çok üstün başarılar sergilediğini düşünüyorum.” (Prof. Dr. Justine Mccarthy (Kentucky Louisville Universitesi)”

Ve tarihi itiraf…

“Atatürk sağ olsaydı, DÜNYANIN GÖRÜNTÜSÜ BAŞKA OLURDU! Gerçekten Atatürk sağ olsaydı ya da biz o büyük insanın yolundan gidebilseydik. Dünya’daki Türkiye başka olurdu.” (Winston Churchill İngiltere Başbakanı)

Atatürk hakkındaki bu övgüler emin olun kitaplar dolusudur. 36’dan fazla ülkede bağımsızlık simgesi olarak Atatürk heykeli vardır. Atatürk EMPERYALİZM SÖMÜRÜSÜ ALTINDA EZİLEN HALKLARA BİR UMUT OLMUŞTUR.

Bu umut 2020 yılında bugün hem bize, hem de bütün Ortadoğu coğrafyasına lazımdır.

ONUN İÇİN GAZİ ATATÜRK’Ü İYİ TANIMALI, ANLAMALI VE ANLATMALIYIZ.

Son bir not!

GAZİ MUSTAFA KEMÂL ATATÜRK’Ü DÜNYA TANIYOR VE DÜNYA LİDERLERİ ONU ÖVÜYOR. AMA MAALESEF Kİ, MİLLETİMİZ KENDİ KURTARICISINI İYİ TANIYAMIYOR, ANLAYAMIYOR. AMA BAŞKA DÜNYA LİDERLERİ ONUN İLMİ VE LİDERLİĞİ KONUSUNDA ONUN ÖNÜNDE EĞİLİYOR.

AMA YİNE MAALESEF Kİ MİLLETİMİZ ONU HİÇ ANLAYAMADI VE YAPTIKTIKLARINI ÜKESİNİ KURTARMA MÜCADELESİNİ HİÇTE ANLAMAK İSTEMEDİ.

BUNUN TAM ANLAMIYLA KISACA AÇIKLAMASI İÇİMİZDE BESLEDİĞİMİZ KURTARICISINI BİLE TANIMAYAN ÜLKESİNİN HER İMKANINDAN YARARLANAN İÇEMİZDEKİ VATAN HAİNLERİ OLABİLİR..!

 

YAZAR: Orhan ORGARUN

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gazi kemal orgarun sağ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?