• DOLAR
  $1.488,1000
 • EURO
  $0,4600
 • ALTIN
  $48.000,0000
 • BIST
  $176,3600
Güreşte Bandırma’nın gururu

Güreşte Bandırma’nın gururu

14 yaşında Bandırma Güreş İhtisas Kulübünde güreşe başlayan Hakan Temel, rakiplerini devire devire milli takıma yükseldi. Sırtı yere değmeyen başarılı güreşçi, 8 yıl önce kapısından sporcu olarak girdiği kulübünün antrenörlüğünü üstlendi. 

22 yaşındaki Bandırmalı güreşçi Hakan Temel, milli formayı terlettiği 21. Uluslararası Mahmut Atalay – Yaşar Erkan Şampiyonlar Turnuvasında 130 kg. grekoromen stilde 5’inci oldu. Bandırma’nın Ergili kırsal mahallesinden olan Hakan Temel baş pehlivanlardan Ertuğrul Dağdeviren ile İsmail Seyhanlı ve Suat Süren ile çalışmalarına devam ediyor. Boş vakitlerini değerlendiren Hakan Temel Bandırma’da bir spor salonunda fitness antrenörü olarak görev yapıyor, bire bir özel ders veriyor.

HEM ER MEYDANINDA HEM MİNDERDE

100 kg. ile başladığı güreşte hem yağlı güreşle er meydanında hemde serbest ve grekoromen stilde minderde başarıdan başarıya Temel, 2017 Gençler Grekoromen Türkiye Şampiyonası 130 kg. Türkiye 5’inciliği yanında, Gençler Grekoromen Türkiye Grup elemeleri 130 kg. Türkiye Grup 4’üncüsü ve 2017 Gençler Grekoromen İl Seçmeleri 130 Kg.’da Balıkesir İl Şampiyonu oldu. 2018 yılında İstanbul’da yapılan 21.’inci Uluslararası Şampiyonlar Güreş Turnuvasındaki başarısıyla da genç güreşçimiz birçok dereceleriyle dikkatleri üzerine çevrildi. Bu yıl 130 Kg.da büyükler Grekoromen Türkiye şampiyonası, 2019 Büyükler Grekoromen ve 2019-U- 23 Grekoromen Türkiye Şampiyonası dereceleriyle Bandırma’nın gururu oldu.

ACAR: “HAKAN ÇOK BAŞARILI BİR SPORCU”

Hakan Temel’in Bandırma Güreş İhtisas Kulübünde yetiştiğini belirten Bandırma Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Ali Acar, genç güreşçimizin çok başarılı bir sporcu olduğunu söyledi ve “Genç güreşçimize destek vermeye devam ediyoruz. Şimdi en önemli sıkıntımız yer sorunu oldu. Daha önce kulübün olan salon başka bir salon yapılacağı şartıyla Banvit Basketbol Kulübü’ne verilmişti. Spor salonu şimdi önce, Banvit’in basketbol; daha sonra da Teksüt Basketbol Kulübü’nün kapanmasından sonra tamamen İlçe Spor Müdürlüğü’ne geçti. Güreşçilerimizin eskiden olduğu gibi bundan sonra da ayni salonda çalışmaları yapılması için gerekli girişimlerimizi yapacağız.” dedi.

Haber: Erdem ÖZCAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?