• DOLAR
  $2.417,5600
 • EURO
  $0,8501
 • ALTIN
  $36.154,0000
 • BIST
  $165,9200
Kardeşler Denizcilik ilke imza attı

Kardeşler Denizcilik ilke imza attı

Güney Marmara bölgesinin uluslararası sularda avlanma yeterliliğine sahip, Türk Loydu onaylı ilk klaslı balıkçı teknesi Erdek’te yapıldı. Kardeşler Denizcilik Gemi Sanayi tarafından 8 ayda tamamlanan 33 metre uzunluğa ve 15 metre genişliğe sahip “Bandırma Balıkçılık” adlı tekne denize indi.

24 yıldır sektörde faaliyet gösteren Kardeşler Denizcilik Gemi Sanayi, Erdek Kestanelik’teki tersanesinde bugüne kadar 33 sıfır tekne yaparken, 50 teknenin de tadilatını gerçekleştirdi. Firma son işinde, geminin proje ve inşası sırasında kural ve standartları denetleyen Türk Loydu tarafından onaylı klaslı ilk balıkçı teknesini yaparak Güney Marmara bölgesinde bir ilke imza attı.


“BANDIRMA BALIKÇILIK ULUSLARARASI SULARDA AVLANACAK”
Kardeşler Denizcilik Gemi Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Köroğlu, sıfır tekne yapımının dışında tekne, bot, kotra, motor yat, balıkçı tekmesi, hizmet teknesi, yolcu teknesi tamir-onarımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Tersanelerinde 33 metre uzunluğunda Türk Loydu onaylı klaslı tekne üreterek bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarına dikkat çeken Köroğlu, klas ve Türk Loydu’nun bir kalite standardı olduğunu sözlerine ekledi. 8 ayda tamamlanan ‘Bandırma Balıkçılık’ adlı teknenin Türk Loydu tarafından yapılan kontrollerden başarıyla geçerek aldığı klasla uluslararası sularda avlanacağını dile getirdi.

Haber: Pınar ÇETİNDEMİR  / Fotoğraf: Emre ÇETİNDEMİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?