• DOLAR
  $1.335,0800
 • EURO
  $0,2668
 • ALTIN
  $32.016,0000
 • BIST
  $133,5600
Bandırmalı şampiyon rektör oldu

Bandırmalı şampiyon rektör oldu

Bandırmalı Türkiye Şampiyonu  Down Sendromlu Mehmet Talat Uçar, Balıkesir Üniversitesi(BAÜ) Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un konuğu oldu. Rektör Kuş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen ziyarette makamını özel sporcu Talat’la paylaştı. 

Balıkesir Üniversitesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel bir etkinlik gerçekleştirildi. BAÜ Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, atletizmde 100 metre ve gülle atma branşlarında Türkiye Şampiyonlukları bulunan Özel Sporcu Mehmet Talat Uçar ve ailesini makamında ağırladı. Dünya Engelliler Günü kapsamında, Uluslararası Down Sendromu Federasyonu iş birliğinde gerçekleşen etkinlikte makamını özel sporcu Talat’la paylaşan Rektör Kuş, Down Sendromu ile ilgili özel bir Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulmasıyla ilgili girişimde bulunduklarını müjdeledi.

EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİK

Gerçekleşen etkinlik ve ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş; “Birleşmiş Milletler öncülüğünde dünyada kabul gören 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için toplumda farkındalığın artmasına katkı sağlamasını ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. En büyük engel sevgisizliktir. Engelli kardeşlerimizin birçok zorluğa rağmen sanattan spora, eğitimden bilime hayatın her alanında ilham veren çalışma ve başarılara imza attıklarını biliyoruz. Bizler de üniversitemizde engelli öğrenci ve personelimiz ile farklı vesilelerle üniversitemizden hizmet alan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine uygun çalışmaları yapmaktayız. Başta fiziki alanların düzenlenmesi olmak üzere engelsiz üniversite kimliğini destekleyecek birçok çalışmayı yerine getiriyoruz” dedi.

“DOWN SENDROMUYLA İLGİLİ ÖZEL ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ KURULACAK”

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş ayrıca üniversite bünyesinde Down Sendromu ile ilgili özel bir Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulmasıyla ilgili girişimde bulunduklarını söylerken, yakın zamanda merkezi faaliyete geçirerek bu alanda da özel çalışmalar gerçekleştirmek istediklerini sözlerine ekledi.
Ziyarette yer alan Mehmet Talat Uçar’ın babası Hüseyin Uçar ve annesi Aynur Uçar da Engelliler Günü dolayısıyla toplumda farkındalık oluşumuna verdiği destekler ve kendilerine gösterilen ilgi dolayısıyla Rektör Kuş’a teşekkür etti. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Soyer’in de yer aldığı etkinlik günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?