• DOLAR
  $2.466,0000
 • EURO
  $1,7268
 • ALTIN
  $62.824,3000
 • BIST
  $273,8600
BANÜ TEKNOPARK’ın imzaları atıldı

BANÜ TEKNOPARK’ın imzaları atıldı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde (BANÜ) kurulacak TEKNOPARK için imza töreni yapıldı.

BANÜ Merkez Yerleşkesi’nde kurulacak BANÜ-TEKNOPARK için Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi.

ÖZDEMİR: “TEKNOPARK HEDEFLERİMİZDEN BİRİYDİ” 

Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende konuşan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, TEKNOPARK’ların ülkelerin ekonomisi, gelişimi için çok büyük bir önem arz ettiğini söyledi. Özdemir, “Silikon Vadisi dünyanın gelişimine yön veren pek çok firmanın doğuşuna vesile olmuştur. Ne yazık ki Türkiye bu anlamda biraz geç kaldı. Ama yeni kurulan ve hızla büyüyen bir yapı var. ve kurulan bu teknoparklar ekonominin gelişimine ciddi anlamda katkı sağlıyorlar. Genç bir üniversite olarak eğitim konusunda başarılı olduğumuzu gururla ifade edebilirim. Hedeflerimizden bir tanesi de üniversitemiz bünyesinde bir teknopark kurmaktı. Üniversite-Sanayi işbirliği alanında bir eksikliğimiz vardı, şimdi bu vesileyle bu eksikliği de tamamlamış olacak ve hedefimize ulaşacağız. Geçen hafta yaptığımız toplantıda kurucu heyetteki paydaşlarımızın da heyecanlı olduğunu görünce mutlu olduk. Bugünkü imza törenine Bandırma, Gönen, Manyas, Erdek, Susurluk ve Marmara Adalar ilçelerinden belediyelerden, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler davet ettik. Teknoparkımızın tamamlanması ve bir an önce faaliyetlerine başlaması için sayın valimizin, sayın kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının yardım ve desteklerini bekliyoruz.” dedi.

YILMAZ: “BÜYÜKŞEHİR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz çıkarak Balıkesir’de ikinci TEKNOPARK’ın açılışına imza atmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “TEKNOPARK’ın Bandırma’ya da çok yakışacağını düşünüyorum. Allah bana 2. Teknoparkın açılışına imza atmayı da nasip etti. Balıkesir Üniversitemizdeki teknoparkta çalışmalar devam ediyor. Gönen, Erdek, Manyas, Susurluk bölgesinde araştırma yapılacak çok alan var. Ancak sanayicimize teknoparkı ve bu araştırmaların önemini çok iyi anlatmak gerekiyor. Ben bu teknoparkın da çok başarılı olacağına inanıyorum. Büyükşehir olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız. Hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

ŞILDAK: “TEKNOPARKLAR GELİŞİM ATMOSFERİ SUNUYOR”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak TEKNOPARK’ların önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Öncelikle bizi davet eden ve kurucu heyette bulunmamıza vesile olan, bu inceliği gösteren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Süleyman Özdemir’e çok teşekkür ediyorum. Akademisyenlerle sanayiyi bir araya getiren bu projeyi geliştirdiği, sanayicimizi, üniversiteyle buluşturarak bu girişimle teknoparkı bölgemize kazandırdığı için kendisini tebrik ediyorum. Teknoparklar ortak akıl üretilen, bilim esaslı bir yer, adeta gelişim atmosferi sunan yerlerdir. Bu yüzden ben bu projenin üniversiteye de çok şey kazandıracağını düşünüyorum. Balıkesir’imize 2. Teknopark’ı kazandıran Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz. Biz de Valilik olarak, bölgemize değer katan her projeyi olduğu gibi bu projeyi de destekliyoruz.” dedi.

TOPLU İMZALAR ATILDI

Daha sonra imza törenine geçildi. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Gönen Deri İhtisas ve Karma OSB YK Başkanı Yusuf Çetinkaya, Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas OSB YK Başkanı Saadettin Çay’dan oluşan kurucu heyet, protokol metnine imza attı. Bandırma OSB adına Kurucu Heyette yer alan Hüseyin Yakar ise mazereti nedeniyle imza törenine katılamadı. Atılan imzalar ile BANÜ-TEKNOPARK’ın kuruluşunda ilk adım atılmış oldu.

İMZA TÖRENİNE PROTOKOL AKINI 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Erdek Kaymakamı A. Atakan Atasoy, Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Balıkesir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mehmet Ali Aşuk, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı, Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker Kurt, Gönen Deri İhtisas ve Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Çetinkaya ile Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çay’ın katıldığı protokol imza töreninde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel, Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ve Prof. Dr. Celalettin Yanık ile Genel Sekreter Cihangir Boz da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?