• DOLAR
  $2.827,9000
 • EURO
  $0,7336
 • ALTIN
  $40.868,3200
 • BIST
  $143,6500
Espor tutkunlarına müjde! 

Espor tutkunlarına müjde! 

Espor alanında Türkiye’de ilklere imza atılan Bandırma’da, ‘Lol 3v3’, ‘FIFA 20’ ve ‘NBA 2K20’ üç farklı oyunla Espor turnuvası düzenleniyor. Bandırma Belediyesi ve Onyedi Eylül Üniversitesi Espor Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle 16 Ocak’ta başlayacak turnuva Espor severlere büyük heyecan yaşatacak.

2018 yılında, Yüksek Öğrenim Kurumu(YÖK) tarafından Türkiye’nin ilk Espor Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde kurulmuştu. Dünyada özellikle çocuklar ve gençler arasında hızla yayılan, yayınlarını milyonların izlediği, organizasyonlarına binlerce kişinin katıldığı Espora olan global ilgiye Bandırma Belediyesi de kayıtsız kalmadı. Özellikle Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin geleceğin sporuna yönelik attığı adımlara Bandırma Belediyesi, Espor turnuvası düzenleyerek katkı sağladı.

AMAÇ ESPOR FARKINDALIĞI YARATMAK

Esporun gelişiminde ailelerin Espor farkındalığı ve gençlerin önünün açılmasının yanı sıra genç sporcuların profesyonelleşmesine katkı sunabilmeyi amaçlayan turnuva 16 Ocak’ta başlayacak. Bandırma sınırları içerisinde yaşayan 13 yaş üzeri herkesin katılımına açık olan turnuvada,  oyuncular “League of Legends 3v3, FIFA 20 ve NBA2K20” oyun kategorilerinde mücadele edecek. Turnuvaya katılım için başvurular 14 Ocak 2021 saat 19.00’a kadar devam edecek. Fikstür bilgilendirmeleri ise 15 Ocak’ta yapılacak.

ÜNİVERSİTENİN ESPOR OKURYAZARLIĞI EĞİTİM PROGRAMI DEVAM EDİYOR

Diğer yandan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Espor Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye’de Espora gittikçe artan ilgi nedeniyle ortaya çıkan kavramsal bulanıklıklar ve karmaşaları çözümlemek amacıyla lise seviyesinde eğitim gören öğrenciler ve ailelerinin hedef kitlesi olduğu “Espor Okuryazarlığı” eğitimleri ülke genelinde devam ediyor. Espor sektörünün yakından tanıdığı Simge Erdoğan ve Burak Çevik gibi isimlerin yer aldığı eğitimlerde, “Espor, esporun geleceği, dijital okuryazarlık, spor teknolojileri, sosyal medya ve girişimcilik” temalı başlıklar ile çevrimiçi eğitimler gerçekleştiriliyor.

ÇAKIR: “LİSE SEVİYESİNDEKİ OKULLAR ÖNCELİĞİMİZ”

Eğitimlerin lise seviyesinde eğitim gösteren okullar için öncelikli olduğunu belirten Merkez Araştırmacısı Yasin Nuri Çakır, “Bu program ile Espor kavramını aileler ile buluşturmayı hedefliyoruz. Büyüyen bir ekosistemin, ailelerden bağımsız bir biçimde büyümesini sürdüremeyeceğine inandığımız için, alanlarında uzman kişiler ile bu eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Ve bu eğitimlerin en önemli özelliği; isteyen liselerimize ailelerinde katılması şartıyla tamamen sosyal sorumluluk bilinci kapsamında verilmesidir. Espor farkındalığının bilim ile buluşturulmasının sağlanacağı projemizden faydalı sonuçlar çıkacağından eminiz.” dedi.

Turnuvaya Katılım ve Bilgilendirme

League of Legends (3v3); https://forms.gle/AtFJCGmei9SvaFM28,

FIFA20; https://forms.gle/ypqz3Gq6Pv26vks78,

NBA2K20; https://forms.gle/1dXAM9F26jAwLhor5,

İletişim; 0266 711 11 11 / 2504 (Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü)

Turnuva Ödülleri

League of Legends (3v3);

 1. Takıma; Oyuncu klavye ve mouse seti
 2. Takıma; Kulaklık

FIFA20;

 1. FIFA21
 2. Steam Cüzdan Kodu

NBA2K20;

 1. NBA2K21
 2. Steam Cüzdan Kodu

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?