• DOLAR
  $4.418,0800
 • EURO
  $0,8720
 • ALTIN
  $50.709,9900
 • BIST
  $166,1000
GAZİ ATAMIZI ANLAMAK ŞARTTIR…

GAZİ ATAMIZI ANLAMAK ŞARTTIR…

* “Silahla olduğu gibi dimağı ile de mücadele zorunda olan milletimizin birincisine gösterdiği kudreti ikincisine de göstereceğine asla şüphem yoktur.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk

 

Gazi Atatürk’ü Merkezimize Koymamız Şart!

Ülkemizdeki derin kutuplaşmaların meydana geldiğini ve her geçen gün de artarak devam ettiğini gözlemlemekteyiz..

Başkanlık sistemiyle beraber, iktidar olmanın sihirli rakamı % 51 de kutuplaşmaları en üst seviyeye taşımaktadır..

Kimsenin kimseye tahammülü kalmamış, siyasi tartışmalar üslup olarak yerini hakaretlere bırakmıştır. Ülkemizin birlik ve dirliğini tehdit eden konularda dahi çözüm üretmek, tek bilek, tek yürek olmak yerine taraflar birbirini suçlar konuma gelmiştir..

Hal böyle olunca incir çekirdeğini doldurmayacak, ehemmiyetsiz kayıkçı kavgaları dış güçlerin, terör örgütlerinin ve sinsice bekleyen art niyetlilerin ekmeğine yağ, bal, kaymak olmuştur..

İşin temeline indiğimizde ise OY DEVŞİRMEK için ortaya konulan tavırlar yani KOLTUK SEVDASI SİYASETİN seviyesini ayaklar altına düşürmüş, tabiri caizse yer yer KAN DAVALI kişilerin ortaya koyduğu davranışlara benzer tavırlar ortaya konulmaya başlanmıştır..

Buradan hareketle işin vahamet tarafı da Milletimizin Birliği, Devletimizin Bütünlüğü için Milli ve Dini Konularda tek ses, tek bilek, tek yürek olamıyorsak vay bizim halimize..

Çok büyük bir sorunun olduğuna ve bir şeylerin hiç doğru gitmediğinin farkına varmaktan başka çaremizin olmadığını görmemiz gerekir..

Hal böyle olunca olayı süzüp işin temeline bakacak olursak EKONOMİ, DİN ve ATATÜRK olgularının olduğunu açık ve seçik olarak görürüz..

Realize edecek olursak, Milli bir ekonomimizin olmaması hasebiyle dışa endeksli bir ekonomik anlayışla yaşamak zorunda bırakılmamız, ekonomik bağımsızlığımızı elimize alacak, Milli bir ekonomi ortaya koyacak plan ve projeye sahip olunmaması..

Dindar görünen bazı kesimlerin HAK DİNİ yaşamak yerine kullanmaya çalışması ve Gazi Atatürk’e her türlü hakaret, aşağılamaya müsaade edilmesi..

Atatürkçü geçinen, görünen bazı çevrelerin de Gazi Atamızı anlamak ve O’nun yolunda yürümek yerine onu haksızca kullanma çabaları.. Aynı kesimin DİNİ DEĞERLERE gereği kadar sahip çıkamaması..

İşte bu büyük fotoğrafta EKONOMİ DIŞA BAĞIMLI, ATATÜRK ve DİN sahipsiz olunca ülkemiz bu vaziyete düşürülmüştür..

Ülkemizin bütünlüğü, Milletimizin birliği için;

Milli ve Dini konularda tek ses olmak istiyorsak, dış güçlere PKK’ya, FETÖ’ye, diğer terör örgütlerine, milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne göz dikenlere karşı çelikten bir ülke olmak istiyorsak; EHL-İ BEYT inancıyla Gazi Atatürk etrafında kenetlenerek, merhum Prof. Dr. Haydar Baş Hocanın bütün miraslarına bilhassa insanlığa adadığı “MİLLİ EKONOMİ MODELİ’NE” ve “HOŞ GELDİN ATATÜRK” ve “BİRLİK MAYAMIZ EHL-İ BEYT’TİR” felsefesine sahip çıkıp, bu yolda yürümekle mümkündür..

Bu eksen bizim huzur, birlik ve kardeşliğimizin teminatıdır..

Hiç unutmayalım ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin HARCI YOKLUK İÇİNDE SAMİMİ DUYGULARLA, ŞEHİTLERİMİZİN KANI İLE KARILMIŞTIR..

Bu harcı karan da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür..

Ülkemizin birliğine musallat olan zihniyetleri bertaraf etmenin en iyi yolu Gazi Atatürk çizgisinden hiçbir yere sapmadan çıkmadan hareket etmekten geçer!..

YAZAR: Orhan ORGARUN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?