• DOLAR
  $2.925,0700
 • EURO
  $0,9354
 • ALTIN
  $42.299,2800
 • BIST
  $153,3000
Argeline’dan Ebabil Takımı’na destek

Argeline’dan Ebabil Takımı’na destek

Balıkesir’de yüzde yüz yerli laboratuvar teknik eğitim cihazları üreten Argeline Teknik Eğitim Cihazları firması, Balıkesir’i Teknofest 2021’de, “Savaşan İHA ve İHA” temsil edecek Ebabil takımına sponsor oldu.

 Teknofest 2021’in ‘Savaşan İHA ve İHA’ kategorisindeki yarışmaları ise 6-18 Eylül tarihleri arasında Bursa’nın ev sahipliğinde yapılacak. Balıkesir Üniversitesi’nden 12 mühendislik öğrencisinin kurduğu Ebabil Takımı, dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivali olan Teknofest’te, Balıkesir’i temsil edecek. Yarışmaya kendi tasarladıkları “Tarımsal İlaçlama Dronu” ile katılacak olan Ebabil Takımı deneme uçuşlarını başarıyla tamamladı. Türkiye’nin teknik eğitim cihazlarına duyulan önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere Balıkesir’de kurulan ve yüzde yüz yerli üretim yapan Argeline firması, Ebabil Takımı’nın sponsoru oldu.

“ÜLKEMİZ MİLLİ TEKNOLOJİ ÜRETİMİNDE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLACAK”

Firma kurucuları Mehmet Aydemir ve Mehmet Yılmaz, milli teknoloji hamlesi projelerine ve teknolojiye değer katan tüm gençlerin yanında olduklarını söyledi. Teknofest’in, Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen bir festival olduğuna vurgu yapan Aydemir, “Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, büyük hayalleri olan gençlerimiz sayesinde bir zamanlar bayrak direğinin çelik telini üretmekle övünürken, yerli tanklar, İHA ve SİHA’lar üreten bir ülkeye dönüştük. Balıkesir Üniversitesi’nin değerli öğrencilerinin Balıkesir’i başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum. Ülkemiz milli teknoloji üretiminde gelecekte dünyada söz sahibi olacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Üniversiteli Genç grişimcilerimizi ve destek veren ARGE LİNE firmamızı tebrik ederim başarılı olacaklarına inancımız tamdır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?