• DOLAR
  6,8685
 • EURO
  7,7270
 • ALTIN
  392,47
 • BIST
  1,1245
“Banvit’te üretime ara verilsin”

“Banvit’te üretime ara verilsin”

Gıda İş Sendikası Balıkesir-Çanakkale Bölge Temsilcisi Recep Gökdeniz, Banvit’te üretime ara verilip, işçilerin ücretli izne çıkartılması çağrısına bulundu.

Resmi makamlardan bir açıklama yapılmamasına rağmen, kamuoyundaki iddiaların odak noktasındaki Banvit’e Gıda İş Sendikası’ndan “Üretime ara verilsin” çağrısı geldi.  Gıda İş Sendikası Balıkesir-Çanakkale Bölge Temsilcisi Recep Gökdeniz, hükümet ve sermayenin, “Çarklar dönsün, ölen ölür, kalan sağlar bizimdir” anlayışıyla fabrikalarda, işyerlerinde, atölyelerde üretimin işçilerin canı pahasına sürmeye devam ettiğine dikkat çekti. Banvit’te çalışan bütün işçilere Kovid-19 testi uygulanması gerektiğinin altını çizen Gökdeniz, “Bugüne kadar benzer fabrika vakalarına bakıldığında virüsün yayılımının önüne üretime ara verilerek geçilmiştir. Bu yüzden Banvit yönetimi üretime kısa bir süre ara vermelidir. Bütün işçiler ücretli izne çıkartılmalıdır Banvit işçileri herkes izindeyken özel izinle çalıştırılmak zorunda bırakılmaları karşısında endişeli ve tedirginler. Salgına karşı ücretli izin ve insan çalışma koşulları sağlanmalıdır. İşçilerin sağlığı ve canı her şeyden değerlidir” dedi. Banvit’te çalışan işçilere sendikalı olma çağrısında bulunan Gökdeniz, “İşçiler olarak sorunlarımızı tek başımıza, patronlar karşısında tek tek çözemeyiz. Sendikalaşarak, örgütlenerek, birliğimizi sağlayarak haklarımızı alabilir ve koruyabiliriz. Salgın süreci de bunu çok net bir şekilde bizlere göstermiştir.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Gıda İş Sendikası Balıkesir-Çanakkale Bölge Temsilcisi Recep Gökdeniz’ in tüm söylediklerine katılıyorum. Hükümet sermaye ile kolkola ama emekçilere karşı durumdadır. Bu nedenle işçilerin birlikte hareket etmekten başka çareleri yoktur.
  Dünyanın bilmemkaçıncı büyük ekonomisi olduğunu söyleyen hükümetin balonu bu pandemi sürecinde patlamış,ülkemin kasasında kara gün akçesinin olmadığı açıkça ortaya çıkmıştır. CB’nin beğenmediği ülke ve “eyy” diye efelendiği liderleri halkına destek için bizden 8kat , 10 kat ve hatta 20 kat fazla destek paketi açıklarken bizim liderimiz halktan destek istemiştir.
  Ve birşey daha ortaya çıkmıştır ki halkın yararı özelleştirmede değil devletleştirmededir. Tuzları kuruyken devletten çalan ve kaçırarak zengin olan özeller sıkışınca devletten hibe , af vs. medet umuyorlar. Devletler özel şirketler için değil halklar için vardır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?