Basın Gazetesi
Bandırmaspor Altyapı Geleceği Masaya Yatırıldı
Sosyal Medyada Paylaş
18 Temmuz 2020
Ekrem NAYAN

Bandırmaspor Altyapı Geleceği Masaya Yatırıldı

2019-2020 futbol sezonunda U15, U16, U17 ve U19 yaş kategorilerinde Kulüplerin genç futbolcu gelişim programları dâhilinde, futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla kurulan Bölgesel Gelişim Liglerine katılarak kendi kaynakları ile alt yapıdan A takıma oyuncu kazandırma çabası içerisinde olan Bandırmaspor Kulübü, Bandırma’daki amatör takım yönetici ve antrenörleri ile yapılan toplantıda bir araya geldi.

Bandırmaspor’un altyapı geleceğinin masaya yatırıldığı Selvi Halı Saha Tesislerindeki toplantıya Bandırmaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, Anrenör Mustafa İzgi, Sportif Direktör Murat Selvi, Gençlik Gelişim Sorumlusu Ömer Faruk Ahlatlı, Altyapı’dan sorumlu yöneticiler Feray Acemliler, Fatih İçöz ve Kulüp Müdürü Mehmet İlban ile birlikte Bandırma’da faaliyet gösteren amatör futbol kulüp yönetici ve antrenörleri katıldı.

FATİH İÇÖZ “ALT YAPIDA NELER YAPABİLİRİZ”
Bandırmaspor alt yapısının, profesyonel takım alt yapılarının mücadele ettiği Bölgesel Gelişim Liglerine U15, U16, U17, U19 kategorilerinde katılılımda büyük pay sahibi olan Fatih İçöz, kulüp antrenör ve yöneticilerine teşekkür ettikten sonra “Arkadaşlarla alt yapıda neler yapabilirizin istişaresini yaparken Serdar Bozkurt hocamızın da bizi bu konudaki desteğiyle kulüplerimizle birlikte böyle bir toplantı düzenlemeye karar verdik. Bu amaç doğrultusunda fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz” dedi.

ÖMER FARUK AHLATLI “ÇOCUKLARIMIZI BANDIRMA VE TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRALIM”
Daha sonra söz alan Bandırmaspor Gençlik Gelişim Sorumlusu Ömer Faruk Ahlatlı “Geçen sezon Gelişim Liglerine katılarak büyük bir hayalimizi gerçekleştirdik. Bu yıl U14 yaş kategorisinde de katılacağız. Tabi bu süreçte Karacabey Gençlerbirliği, Gönen Belediyespor, Sanayispor gibi kulüplerimize teşekkür ediyorum. Bu zor süreci onlarla birlikte hep beraber atlattık. Tesis sıkıntılarımız devam etse de Bandırmaspor alt yapısını en iyi yere taşıdığımızı düşünüyorum. Bundan sonra istişarelerimizi daha da arttırırsak, başarımızın da artacağına inanıyorum. Bu amaç doğrultusunda birlik ve beraber olalım. Parlayan, göze batan çocuklarımızı Bandırma ve Türk Futbolu’na kazandıralım” dedi.

SERDAR BOZKURT “BİZLER PROFESYONEL OLARAK BURADA GEÇİCİYİZ”
Bandırmaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt “Bizler profesyonel olarak burada geçiciyiz. Sizler kalıcısınız. Bizden A takım için başarı bekliyorlar. Doğal olarak biz de tüm bilgi, birikim ve dikkatimizi A takımın başarısı için harcıyoruz. Dolayısıyla alt yapıyla ilgilenemiyoruz” dedi.

Yabancı ve yerli futbolcu maliyetlerinin çokluğunun yanı sıra gelecek sezonlarda kademeli olarak alt yapıdan ilk 18’e 1 oyuncu ve sonrasında yine kademeli olarak altyapıdan yetişen 1 ve 2 oyuncunun ilk 11’de yer alacak olması bizi alt yapımızı tekrar gözden geçirmemize itiyor diyen Bozkurt. “Dolayısıyla bu yapılanmanın olması gerekiyor. Her ne kadar imkansızlıklar içinde çalışıyor olsanız da burada da iş yine siz amatör spor kulüplerimize ve spor okullarımıza düşüyor. Ben altyapıya gelsem çalışamam, çünkü o yaşlardaki çocuklarla ilgilenmek ayrı bir özellik, ayrı bir bilgi istiyor. Bu konuda sizlerin görüşleri çok önemli, onun için buradayız. Asbaşkanımız Onur Göçmez de bu toplantıyı yapacağımızı öğrenince çok mutlu oldu. Bandırmaspor olarak zaman içerisinde sizlerin sorunlarınızı çözmeye çalışacağız. Bu çerçevede 14-15 yaşına gelince göze batan, parlayan futbolcuları bulup bize teslim etmek size düşüyor” dedi.

Toplantı daha sonra çeşitli kulüp yönetici ve antrenörlerinin görüş belirterek yaşadıkları sıkıntılar ile birlikte çözüm yollarının aranarak bulunup Bandırmaspor’un altyapıda marka olması temennisiyle sona erdi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©2020