Basın Gazetesi
“Yönetim kurulu olarak moralimiz bozuk”
Sosyal Medyada Paylaş
12 Kasım 2020
admin

“Yönetim kurulu olarak moralimiz bozuk”

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Onur Göçmez, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Göçmez, Palas Otel’de düzenlediği basın toplantısında çeşitli konular hakkında düşüncelerini açıkladı.

GENELDE HOCA DEĞİŞTİRMEK DOĞRU DEĞİL

Bandırmaspor’da, Serdar Bozkurt’un yerine Erkan Sözeri’nin teknik direktörlüğe gelmesiyle ilgili bir soruya yanıt veren Göçmez, “Genelde, hoca değiştirmeyi doğru bulmuyorum. Çünkü bu yola başvurmak, futbolcuların kendi sorumluluklarını hocaya yıkmak gibi yola başvurmalarına da yol açabiliyor. Ancak Ankara Keçiörengücü deplâsman yenilgimizin ardından bu konu gündeme geldi ve bu değişikliğe gitmek zorunda kaldık. Çünkü teknik direktörümüz Serdar Bozkurt da yıpranmaya başlamıştı. Onu taraftarın önüne atmak istemedik. Her zaman hoca değişikliği de çare olmuyor. Ancak Erkan Hoca’ya güveniyoruz. Onu göreve getirdiğimizde, bundan sonraki maçlarımızda hedefimizi 21 puan olarak düşünmüştük, ancak bu planımız şimdilik tutmadı. Erkan Hoca, gittiği tüm takımlarda iyi bir başlangıç yapmıştı ama bizde şimdilik öyle olmadı. Dilerim, bundan sonra iyi gideriz” dedi.

YÖNETİM OLARAK MORALİMİZ BOZUK

Yönetim kurulu olarak bugüne dek alınan sonuçlar nedeniyle morallerinin bozuk olduğunun altını çizen Göçmez, şu değerlendirmede bulundu:

Takımımızın şu anda 5 puanda kalmasının sorumluluğunu üzerime alıyorum. Haftalardır galibiyet alamamamız hem benim, hem de yönetim kurulumuzun moralini bozdu. Dilerim, 17 Kasım Salı günü oynayacağımız Altınordu deplasmanında galibiyet özlemimize son verir tırmanışa geçeriz.”

ÇOK ZOR BİR LİG

Mücadele ettikleri TFF 1. Ligi’ni “zor bir lig” olarak nitelendiren Göçmez, şu değerlendirmede bulundu:

Çok zor bir ligde oynuyoruz. Ligde bir denge yok. Her takım, birbirini yenebiliyor. 2. Lig ile 3. Lig arasında kalite açısından fazla bir fark yok ama 2. Lig ile 1. Lig arasındaki kalite farkı çok büyük. Covid-19 salgınının da bu dengesiz 1. Lig’e olumsuzluklar getirdiğini düşünüyorum. Çünkü takımlar, salgın nedeniyle sezon öncesinde yeterli sayıda hazırlık maçı oynama olanağı bulamayarak, takımlarının ideal iskeletlerini kuramadılar. Biz de sadece Ankaragücü ve Altay ile hazırlık maçı oynayabildik. Ancak tekrar belirteyim ki, zor bir ligdeyiz. Her takımda kaliteli yabancı oyuncular var ve bilhassa kanatlarda oynayan yabancı futbolcular çok etkili.”

BÜTÇEMİZ 25 MİLYON

Bandırmaspor’un 2020-2021 futbol sezonundaki bütçesinin 25 milyon lira olduğunu belirten Göçmez, “Ancak bu paranın içinde kamp harcamalarımız, deplâsman giderlerimiz, futbolcuların maaşları ve transfer taksitleri de bulunuyor” dedi.

FEDERASYONDAN YARDIM YOK

25 milyon liralık bütçeyi belirlerken, Futbol Federasyonu’ndan 15-16 milyon lira gelebileceğini düşündüklerini vurgulayan Göçmez, şunları söyledi:

Ancak umduğumuzu bulamadık. Şu ana kadar federasyondan, kulübümüze gelen para 4,5-5 milyon lira olmalıydı. Ancak halen elimize geçen para sadece 2,5 milyon liradır. Bu paranın da sadece 1 milyonu kasamıza girebildi, diğer para ise alacakları için kulübe temlik koyduranlara ödendi. Kısacası daha sezonun başında, bütçemizde 4-5 milyon liralık açığımız var.”

SIFIRI TÜKETTİK

Bandırmaspor Kulübü’nün halen futbolculara transfer taksitleri ve maaşları konusunda hiçbir borcu bulunmamasına karşın kulüp olarak büyük maddi-manevi zorluk yaşadıklarını vurgulayan Göçmez, “Buna sıfırı tükettik de diyebilirsiniz” dedi. Oyunculara her ay ödedikleri paranın 1 milyon lirayı bulduğunu belirten Bandırmaspor Kulübü Başkanı Onur Göçmez, “Ancak bu böyle gitmez. Bandırmaspor’a, Bandırma’da yaşayan herkes destek olmazsa önümüzdeki dönemde, ‘Futbolcular, paralarını alamadıkları için oynamıyorlar’ diye söylentilerin çıktığı bir ortama girebiliriz” diye konuştu.

YAYINCI KURULUŞ BIRAKIRSA KULÜPLERİN KAPISINA KİLİT VURULABİLİR

Yayıncı kuruluşun, Süper Lig maçlarını yayınlama kararı alması durumunda birçok kulübün, kapısına kilit vurmak zorunda kalabileceğine dikkati çeken Göçmez, “Önceki yıllarda benim ve yönetim kurulunun, takımımızı önce 2. Lig’de, 97. dakikada kazandığımız golle kümede bırakmaya, geçen sezon da 1. Lig’e çıkarmaya gücü yetti. Ancak bu yıl durum çok farklı. Bandırma, bir bütün olarak kenetlenmezse çok zor günler yaşayabiliriz” dedi.

BİZ DE BU LİGE HAZIR OLMADIĞIMIZ GÖRDÜK

Bu yılki ana hedeflerinin ligde kalmak olduğunun altını çizen Göçmez, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Halen 5 puandayız ve bu durumdan çok mutsuz ve üzüntülüyüz. Ancak şunu da söylemek isterim ki, demek ki biz de başkan ve yönetim kurulu ve tesis açısından bu lige hazırlıklı değilmişiz. Bu ligle ilgili hiçbir bilgimizin olmadığını gördük. Biz de bu lig ile ilgili olarak birçok şey öğreniyoruz. Sezon başına yeniden dönsek, yine bu transfer politikasını mı uygulardınız diye sorsanız, hayır, çok daha araştırarak yapardım derim. Transferleri elbette ki belirli raporlara dayanarak yaptık ama bugün olsa daha farklı bir transfer politikasına yönelirdim. Kısacası biz de bu ligde deneyim kazanıyoruz.”

YAPICI ELEŞTİRİLERE HAZIRIZ

Yapıcı ve yön gösterici eleştirilere her zaman hazır olduklarının ve bunlardan yararlandıklarının altını çizen Göçmez, şu değerlendirmede bulundu:

Tabii ki bu eleştiriler, asla kişilik haklarımıza saldırı ve hakaret niteliğini taşımamalı. Zaten buna da izin vermem. Sosyal medya hesaplarından birçok kişinin, hak etmediği saldırılarına uğruyorum. Söz konusu kişiler hakkında İngiltere ve Türkiye’de yasal işlemleri başlattım. Maddi-manevi tazminat davaları açtım.”

BİZDEN DAHA İYİ YÖNETİM ÇIKARSA HEMEN BIRAKIRIM

Bandırmaspor’un çıkarlarını her konunun üstünde tuttuğunu belirten Göçmez, şöyle konuştu:

Sezon sonunda kulübümüzün genel kurulu olacak. İsterim ki, 2-3 başkan adayı çıksın. Özellikle de Bandırma kökenli arkadaşlarımız aday olsun. İnanın, yeni çıkacak bir adayın, benden daha yararlı hizmet vereceğini görsem, bugün bile genel kurula giderek o arkadaşa görevi teslim ederim. Ancak görülen bir gerçek şudur ki, bugün bizim yönetimden çekilmemiz, kulübümüze yarar getirmez, zarar verir.”

HACİZLER ARDARDA GELİYOR

Bandırmaspor Kulübü’ne son günlerde önceki dönemlere ait borçlardan arka arkaya hacizler gelmesine şaşırdığını ve bir anlam veremediğini vurgulayan Göçmez, “Son olarak 108 bin liralık bir haciz ve 134 bin liralık ihtarname gönderildi. Bu alacaklar için bu dönemin seçilmesini de anlamlı buluyorum” dedi.

KILKIŞLI’YA 800 BİN LİRA

Bandırmaspor’un eski başkanlarından Mehmet Kılkışlı’ya, kulübe koyulan temlik karşılığında 800 bin lira ödeme yaparak, alacağını sıfırladıklarını belirten Göçmez, kulüpten alacağı olan herkes ile bir ödeme planı içinde paralarını ödemek istediklerini bildirdi.

HAKEMLERE HAKSIZLIK YAPAMAM

Göçmez, Bandırmaspor’un, şu andaki başarısızlığında hakemlerin sorumluluğu bulunup bulunmadığı şeklindeki bir soruyu da şöyle yanıtladı:

Bu başarısızlığımızı hakemlere yıkmanın kaçak dövüşmek olduğunu düşünüyorum. Çünkü şu anda bunu tartışacak seviyede bile değiliz. Başarısızlığımızda hakem hatalarının 6 veya 7. sırada yer alabileceğini düşünüyorum. Hatalarımızı görerek, gerçekçi davranıp, başarıya nasıl ulaşabileceğimize odaklanmalıyız.”

BAŞKAN OLDUYSAN AĞLAMAYACAKSIN

Başkanlığa seçilenlerin durumdan yakınmak yerine sorunlar için çözüm üretmeleri gerektiğine dikkati çekerek, bu konuda elinden geleni yaptığını vurgulayan Göçmez, “Ya başkanlığa aday olmayacaksın, ya da başkan olduysan ağlamayacaksın” diye konuştu.

PİŞMANLIĞIM YOK, ÜZÜNTÜM ÇOK

Göçmez, Bandırmaspor Kulübü başkanı olmaktan pişmanlık duyup duymadığı şeklindeki bir soruyu da şöyle yanıtladı:

Asla pişmanlığım yok ama aldığımız başarısız sonuçlar nedeniyle de çok üzgün olduğumu söyleyebilirim. Benimle birlikte yönetimde yer alan arkadaşlarım da çok üzgün ve moralsiz. Öncelikle bir galibiyete ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirirsek hem takımımız, hem de yönetim kurulu olarak biz, moral ve motivasyon kazanacağız. İnanıyorum ki, bu konudaki özlemimizi Altınordu maçında gidereceğiz. Sonra da çıkışa geçeceğiz.”

BALIKESİRSPOR MAÇI

Balıkesirspor ile ligin onuncu haftasında, Bandırma’da oynayacakları maç hakkında görüşünü de açıklayan Göçmez, “Biz, lige maç maç bakıyoruz. Şimdi Altınordu maçını düşünüyoruz. Sonra Tuzlaspor deplâsmanını, ardından da Balıkesirspor maçını düşüneceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

BASİT GOLLER YİYORUZ

Üç değerli kalecileri olmasına karşın kalelerinde basit goller gördüklerini vurgulayan Göçmez, “Geçen yıl kalemizi koruyan Zülküf, başarılı performansıyla dikkati çekmişti. Teknik heyetimizin, önümüzdeki maçlarda ondan da yararlanacağını düşünüyorum” diye konuştu. Göçmez, son olarak kadrolarına kattıkları Lacina Traore’nin, belinden sakatlığı bulunduğunu belirterek, “Yeni transfer dönemi ocak ayında. Yeni dönemde ara transfer yapıp yapmayacağımızı takımımızın bundan sonra alacağı sonuçlar belirleyecek. Ocak ayı için kulübümüze az bir miktarı kapsayacağını düşündüğüm bir transfer yasağı gelebilir. Önümüzdeki günlerde bu konuyu değerlendireceğiz” dedi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©2020