• DOLAR
  7,8364
 • EURO
  9,2019
 • ALTIN
  477,60
 • BIST
  1,1739
Erdek’te deniz temizliği yapıldı

Erdek’te deniz temizliği yapıldı

Bandırma Rotary Kulübü, Erdek Belediyesi ve Erdek Dalış Kulübü’nün desteğiyle Erdek limanında, çay bahçelerinin önünde deniz dibi temizliği yaptı. 9 kişinin katıldığı temizliğin sonunda, denizden çıkarılan atıklar arasında otomobil lastikleri, demirler, sandalyeler, masalar, şişeler, halılar dikkati çekti.

“TEMİZLİĞİ DÖRT YILDIR YAPIYORUZ”

Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Serhat Akkaya, kulüp olarak dört yıldan beri bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu çalışmamız, Volkan Oğuz’un başkanlığı döneminde yaşama geçirildi. Denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık projesini sürdürüyoruz. Tabii ki, bu bölgenin tümünü temizlemek mümkün değil. Herkes, kendi çöpüne sahip çıkarsa her yerin temiz olacağı düşüncesiyle 4 yıldır bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmayı gelenekselleştirerek sürdürüyoruz” dedi.

“SUYU KİRLETMEK HAYATI KİRLETMEKTİR”

Rotary Kulübü’nün etkinliğinde aynı zamanda kulübün üyesi olan Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz’ün yanı sıra Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ankara Rotary Kulübü üyesi Prof. Dr. Metin Kamil Ercan ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Niyazi Özker de hazır bulundu. Etkinlik için hazırlanan afişte ise “Suyu kirletmek, hayatı tüketmektir. Denizlerimizi temiz tutalım. Haydi, sen de harekete geç! Çok geç olmadan!” denildi.

Haber: Önder BALIKÇI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?